שחקני איסלנד חוגגים. הפתעה גדולה כבר במחזור הראשון
שחקני איסלנד חוגגים. הפתעה גדולה כבר במחזור הראשוןצילום: רויטרס

תם ולא נשלם. ארבעה ימי משחקים ראשונים בטורניר היורו, טורניר כדורגל הנבחרות האירופאיות הגיע אל סיומו הלילה (שלישי) עם צמד משחקים במסגרת בית ו'.

הבית בו נמצאות פורטוגל ואוסטריה הפייבוריטיות עם איסלנד והונגריה הקטנות, סיפק הפתעה כבר במחזור הראשון שלו כשדווקא היריבות החלשות מהונגריה ואיסלנד יצאו ממנו כשידם על העליונה.

המשחק הראשון הערב של בית ו' היה זה שהפגיש בין הנבחרת האוסטרית למקבילתה ההונגרית, שלא הייתה במעמד זה מאז 1972. הערב עשו ההונגרים הפתעה גדולה כשניצחו את האוסטרים בתוצאה 2:0 במשחק כדורגל יעיל במיוחד. שערים של אדם סולואי בדקה ה-62 וזולטן שטיבר בדקה ה-88 הביאו עבור הנבחרת ההונגרית את הניצחון במשחק הראשון בטורניר האירופי דווקא על אוסטריה, שרשמה קמפיין מוקדמות מצויין עם 28 נקודות מ-30 אפשריות בבית קשה שכלל את נבחרות רוסיה ושבדיה.

אוסטריה? היא תצטרך להשיג את הנקודות שלה בשני המשחקים הקרובים שעוד נותרו לה בטורניר, מול פורטוגל החזקה ביותר בבית זה ונבחרת איסלנד שסיפקה הפתעה גם היא הערב. כל תוצאה אחרת מבחינת אוסטריה במשחקים הקרובים, יביא לסיום מוקדם שלה בטורניר האירופי.

כאמור, לא רק הונגריה סיפקה הפתעה בבית ו'. נבחרת איסלנד החלשה סיפקה הפתעה גדולה עוד יותר כשיצאה עם נקודה אחת במשחקה הראשון בטורניר מול נבחרת פורטוגל החזקה. עבור האיסלנדים מדובר בפעם הראשונה בה הם מתחרים במסגרת טורניר אירופי שכזה, ותוצאת תיקו 1:1 אותה הצליחו לחלץ מול כריסטיאנו רונאלדו וחבריו, נחשבת הישג יוצא מן הכלל עבורם.

רונאלדו וחבריו לנבחרת הפורטוגלית היו טובים בהרבה על האיסלנדים המפתיעים, ולראיה היה שער היתרון שלהם מרגליו של נאני בדקה ה-31. בירקיר ביארנסון, שחקנה האיסלאנדי של באזל השוויצרית קבע את תוצאת הסיום עם שער מקרוב בדקה ה-50 אחרי טעות קשה של וייריניה.

עבור רונאלדו, שהשווה את שיאו של לואיס פיגו האגדי עם 127 הופעות במדי הנבחרת הפורטוגלית, מדובר שוב בכישלון מהדהד כשזה לא הצליח עדיין להביא את יכולותיו הגבוהות למדי הנבחרת והערב פספס אף הזדמנות להכריע את תוצאת המשחק כשנגח חלש לידיו של השוער האיסלנדי בדקה ה-85.

במחזור הבא בבית, תפגוש פורטוגל את אוסטריה למשחק שעשוי להכריע את זהות העולה לשלב הבא. ניצחון של הונגריה על איסלנד, יביא רק אחת מפורטוגל ואוסטריה לשלב הבא.

שטיבר כובש את השני של הונגריה
שטיבר כובש את השני של הונגריהצילום: רויטרס