גם הבוקר: מטח אבנים בחווארה

תושבת יצהר נפצעה באורח קל ונזק נגרם למכוניתה מאבנים שיידו ערבים בכפר חווארה בשומרון. היא טופלה במקום. כוחות צה"ל סורקים באזור.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ו

טרור אבנים
טרור אבנים
צילום: עמיחי ליאור

תושבת יצהר נפצעה הבוקר (רביעי) באורח קל מאבנים שיידו אבנים בכפר חווארה בשומרון. נזק נגרם לרכבה.

האישה טופלה במקום. כוחות צה''ל פתחו בסריקות בכפר במטרה לתפוס את מיידי האבנים.

ביומיים האחרונים אירעו עוד שלוש תקריות של יידוי אבנים בחווארה לעבר מכוניות ישראליות. שני גברים נפצעו באורח קל ונזק נגרם למכוניות.

"מדובר במציאות בלתי נסבלת שחייבת להיפסק מיד", אומרים ביישוב יצהר. "אנחנו מעריכים את המאמצים והפעילות המבצעית של חטיבת שומרון בעניין, אולם יידויי האבנים ממשיכים כמעט באין מפריע תוך ניסיון מתמשך לרצוח יהודים. צה"ל צריך להטיל עוצר מיידי על כל הכפר אחרי כל אירוע כזה".

בשנה האחרונה סיכמו ראש הממשלה, שר התחבורה, שר האוצר ושר הביטחון עם ראשי מועצת יש"ע על תכנון כביש עוקף חווארה וקידום תכנון עוקף אל ערוב.

הכביש החדש צפוי לתת מענה ליהודים רבים שנאלצים לנסוע בתוך הכפר. נציין כי בעלי עסקים בכפר חוששים מבניית הכביש שישאיר את הכפר ללא קונים וישבש את ההתפחות הכלכלית, זאת כי גם ערביי האזור יבקשו לנסוע בכביש שיבנה.

צילום: עמיחי ליאור

במהלך הלילה האחרון עצרו כוחות משמר הגבול ושוטרי מחוז ש"י 12 מחבלים ברחבי יהודה ושומרון החשודים בפעילות טרור עממי והפרות סדר אלימות. העצורים הועברו לחקירת כוחות הביטחון.