אושרה הבניה ליהודים בכפר השילוח

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה את הבניה שבועיים לאחר שנדחתה בלחץ גורמים מדיניים. "יום חג להתיישבות היהודית במזרח ירושלים".

אורלי הררי , ט' בסיון תשע"ו

כפר השילוח
כפר השילוח
עטרת כהנים

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים אישרה הבוקר (רביעי) את הבניה ליהודים בכפר השילוח, זאת לאחר שהפרויקט הוסר מסדר יומה של הוועדה לפני כשבועיים בלחץ של גורמים מדיניים.

מדובר בבניית בית מגורים חדש ליהודים בן שלוש קומות, סמוך לבית יהונתן, בשטח שנרכש על ידי עמותת "עטרת כהנים" כבר בשנת 2005.

עו"ד אלדד רבינוביץ' מסר בשם מגישי ההיתר בשילוח, "אנו מברכים את עיריית ירושלים על אישור היתר הבניה על אדמות היהודים בכפר השילוח. מדובר בעשייה של צדק היסטורי עם ההתיישבות שהתחילה את העלייה הראשונה ומאז עוברת טלטלות ותקופות לא פשוטות. אנו מאמינים שאישור זה מהווה אמירה ברורה על כוונות עיריית ירושלים לפתח את השכונה לרווחת תושביה כולם".

חבר מועצת העיר ירושלים אריה קינג מסר לערוץ 7 ''אני מברך את סגן ראש העיר מאיר תורג'מן על שעמד במילתו ואישר תכנית בנייה ליהודים כמו כל תוכנית אחרת שצריכה להיות מאושרת. אשרינו שזכינו להיות שותפים למאמץ ואני תקווה שזאת לא תהיה החלטה אמיצה אלא החלטה ברורה מאליו כפי שהערבים מקבלים היתרי בניה בכל שכונות ירושלים.

"אני מצפה שגם הוועדה המחוזית שכפופה למשרד הפנים תתעשת ותפסיק להפלות יהודים כפי שהיא מפלה את תוכניות הבנייה שהוגשו לוועדה המחוזית ולא אישרו אותן בשל היותן תוכניות של יהודים. זהו יום חג להתיישבות במזרח ירושלים", הדגיש קינג.

ארגוני השמאל הקיצוני זעמו על בניית הבית המתוכנן. אביב טטרסקי מארגון "עיר עמים" אמר לגלי צה''ל כי "ההתנחלות בסילוואן היא כל כולה מעשה ידי המדינה והיא מביאה לשיא את האיום על פלסטינים בירושלים.

''בטווח הקצר, המדינה מצליחה להעביר נכסים בשכונות פלסטיניות לידי עמותות מתנחלים ולפורר את המרקם הקהילתי בסילוואן. אבל בטווח הארוך, כל תושבי העיר משלמים את המחיר", כך טטרסקי.