בזמנכם החופשי

השבוע נפתחה ב'מקלט לאמנות' שבשכונת מקור ברוך בירושלים התערוכה 'נוגע בירושלים'.

תגיות: בשבע 698
עפרה לקס , י' בסיון תשע"ו

בזמנכם החופשי             -ערוץ 7
המשוררת זלדה
הוצאת כתר

בתערוכה הקבוצתית כל אחד מהאמנים מביע מבט מסוים שלו הקשור בעיר הבירה. בכ"ד בסיוון ייערך במקום ערב לכבוד הספר 'ציפור אחוזת קסם' של זלדה, ובו איורים ושירים של המשוררת שטרם ראו אור. אוצרת: נעה לאה כהן.

*****

ארבע שנים אחרי האלבום הקודם שלו 'רצוננו לראות את מלכנו', מוציא אברהם פריד אלבום חדש שנקרא 'אוצר של יראת שמים'. האלבום כולל 14 רצועות, שעל שש מהן חתום אברהם פריד כמלחין וכשותף בהלחנה, וגם את הסינגל "הנני בידך", שכבר הגיע לכמעט מיליון צפיות. מופץ בישראל על ידי שנקיס.

*****

בנחלת בנימין בתל אביב החליטו לתת מקום גם לסופרים, משוררים, כתבי עת והוצאות קטנות או פרטיות שלא מגיעים לדוכני שבוע הספר הרגילים. במקביל ליריד האמנים הקבוע במדרחוב, יתקיימו ארבעה ימי חשיפה ומכירה שבמהלכם יקריאו היוצרים מיצירותיהם. לצורך כך הוקמה במה מיוחדת ומוצלת. ימי היריד האלטרנטיבי יהיו בשישי הזה, שלישי שאחריו, שישי ושוב שלישי.

*****

התחלתם לתכנן את הקיץ? מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית מבטיח לסגור לכם את ימי חמישי של הקיץ. בכל יום חמישי בשעה 17:00 יתקיימו אירועים לקהל הרחב ללא תשלום. המשפחות יוזמנו לקיים פיקניק בגן הפסלים של המוזיאון וליהנות מסדנאות, מופעים והצגות באמפיתיאטרון של המוזיאון.

*****

סיון עולה לכיתה א'. היא מתרגשת אבל גם קצת חוששת. קשה לה להיפרד מהחברים בגן, ובכלל היא לא יודעת מה צופן לה העתיד בבית הספר. 'סיון עולה לכיתה א'', ספר לשיתוף והפגת חששותיהם של העולים לכיתה א', מאת בת קינר. הוצאת 'צמרת'.

ofralax@gmail.com