רמון 'שוכח' לספר על החלק שלו בבעיה

בארגון לביא מגיבים לסרטון ההפחדה של חיים רמון ומזכירים את חלקו ביצירת "הבעיה הדמוגרפית" בעת שכיהן כשר הפנים.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י' בסיון תשע"ו

רמון 'שוכח' לספר על החלק שלו בבעיה-ערוץ 7
גרם לבעיה? חיים רמון
Photo by Yoav Ari Dudkevitch / FLASH90

ארגון לביא – זכויות האזרח, מגיב לסרטון ההפחדה שפרסמה אמש "התנועה להצלת ירושלים היהודית" של איש השמאל חיים רמון, ומציין כי רמון "שוכח" להזכיר את חלקו ביצירת מה שהוא מכנה "הבעיה הדמוגרפית".

בלביא מזכירים כי בעת שכיהן רמון כשר הפנים, הוא החליט להנפיק תעודות זהות כחולות לחלק מערביי מזרח ירושלים שעד לאותו הזמן הוגדרו כתושבים ארעיים בעלי תעודות זהות כתומות, בטענה שאין להפלות אותם.

כעת טוען רמון כי העובדה שישנם מאות אלפי ערבים בעלי תעודות כחולות מהווה סכנה דמוגרפית ויש למסור את האזורים בהם הם גרים לשליטת הרשות הפלסטינית.

"הסרטון של רמון נוקט קו פרובוקטיבי על גבול הגזענות כדי לזכות בכח בתשומת הלב הציבורית, ובמטרה להעביר ליהודים את המסר כי חייהם וחיי בנותיהם בסכנה, וכך מוצגות בסרטון של חיים רמון יהודיות עם מבט מפוחד מול ערבים חמושים המביטים אליהן במבט מאיים בקלפי", אומרים בלביא.

"אבל בתנועה להצלת ירושלים היהודית שוכחים לספר לנו על חלקו של חיים רמון ביצירת הבעיה הדמוגרפית בירושלים. פעם הבאה כשאתם רואים את הסרטונים הפרובוקטיביים של התנועה להצלת ירושלים היהודית, תזכרו מי גרם לבעיה, ומה האינטרס של מי שמוכר לכם פתרונות קסם לטווח הקצר והרסניים לטווח הארוך".