ברק במתקפה נגד ממשלת נתניהו

חתן פרס ישראל יעקב אחימאיר, העיתונאי הוותיק של "קול ישראל", תוקף הערב (חמישי) את הפוליטיקאים לשעבר ואלו מאחורי הקלעים שפועלים רק ממניע אחד - להפיל את ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו.

"אני מכנה אותם 'הומלסים פוליטיים', חסרי-בית מבחינה פוליטית. הנה כמה מהם: יעלון, סער, אשכנזי, גנץ, ברק. כל אחד שואף למלוך, חותר לרשת, לבוא במקום. אין להם מצע משותף, הם בעלי דעות שונות, ככל שניתן להעריך", כתב אחימאיר בעמוד הפייסבוק שלו.

כדוגמא הוא מציין את שר הביטחון לשעבר משה יעלון שאינו מאמין ב"שטחים תמורת שלום" או בפתרון שתי המדינות. ''הם לא פורשים את משנתם, הם לא אומרים לנו איזו מדינה הם רוצים לראות בחזונם. מדוע הם חוששים לחשוף את רעיונותיהם 'להציל את המדינה'?

''מה שמאחד אותם, את 'כוכבי הלכת הפוליטיים' הללו, הוא הרצון להחליף את נתניהו", קובע אחימאיר ומזכיר ששלטון מחליפים באמצעות בחירות דמוקרטיות. ''אבל להם אין מפלגה! הם חסרי-בית, 'הומלסים', כאמור. הם זקוקים לבית מחסה פוליטי שיאסוף אותם, או שיניחו אבן-פינה לבית-מחסה חדש''.

יעלון: אתמודד על הנהגת המדינה

לדבריו אם אותם פוליטיקאים יחליטו להתאחד, תתחולל ביניהם מלחמה נוראה, כלשונו. ''מי יהיה הראשון? הרי כל אחד ואחד רואה עצמו ראש-ממשלה בפוטנציה, ולא משנה לראש-ממשלה. האם הם פופולאריים? עדיין אין לדעת''.

אחימאיר קובע כי המכנה המשותף לכולם הוא השנאה לנתניהו בשל העובדה שהוא "היחיד בשטח" שמסוגל להרכיב את הממשלה. ''האם ציפי לבני תקים בית-חדש לכל הנ''ל? רגע, אולי גם היא זקוקה לבית-מחסה פוליטי, שהרי 'התנועה' בראשותה התנדפה מבחינה פוליטית, והיא חלק בלתי נפרד מן המחנה הציוני.

''גבירותי ורבותי, המצב שלנו קשה", מסיים אחימאיר. ''ובמיוחד קשה מאד 'מצוקת-הדיור' הפוליטית. ישנם דיירים, מחפשי בית, מסתובבים להם ברחובות, אבל מי יאסוף אותם לביתו הפוליטי. זה זמן רב שלא היו במחיצתנו כל כך הרבה 'אגואים'. אם יתנפחו עוד יותר, יש מקום לחשש מפני התפוצצות. יש 'משיח' בסביבה?''.