אלמנתו של ינאי ויסמן נלחמת בהסתה

יעל ויסמן שלחה מכתב לשגריר הישראלי לאו"ם דני דנון והצהירה, "אני קוראת למנהיגי העולם לגנות את ההסתה של הרשות הפלסטינית".

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"א בסיון תשע"ו

יעל ויסמן
יעל ויסמן
צילום: אלירן אהרון

יעל ויסמן, אלמנתו של החייל ינאי ויסמן הי"ד שנרצח בפיגוע בסניף של "רמי לוי" בשער בנימין בפברואר האחרון, הגיעה עם בתה התינוקת נטע, למשלחת ישראל לאו"ם בניו יורק - ומסרה מכתב מיוחד לשגריר דני דנון.

היא ביקשה מהשגריר לפעול מול מנהיגי העולם בכדי שיגנו את ההסתה הפלסטינית שהניעה את הרוצחים של ינאי הי"ד - שני נערים פלסטינים בני 14 ו-15 בלבד, לבצע את הפיגוע הקשה.

"אני חשה חובה לקרוא לכל הנהגה שפויה בעולם לגנות בכל תוקף ובפה מלא את מעשי הרצח וההסתה הפרועים היוצאים מבית מדרשה של הרשות הפלסטינית", כתבה יעל במכתבה.

השגריר דנון הודה ליעל על יוזמתה והבטיח להמשיך לפעול מול נציגי המדינות באו"ם בכדי שיגנו את תעשיית השקרים וההסתה הפלסטינית.

"אנחנו פועלים ללא הרף באו"ם ודורשים ממנהיגי העולם לקחת צעדים ממשיים נגד ההסתה הפלסטינית", אמר השגריר דנון והוסיף: "לא ייתכן שכספים ממדינות העולם יממנו הסתה בתקשורת ובתי ספר ממלכתיים ברשות הפלסטינית".

כזכור, ויסמן הי"ד שהיה בחופשה מהצבא - בלם את המחבלים בידיים חשופות ובכך מנע פיגוע יותר גדול. אחד המחבלים הצליח לדקור אותו והוא נפטר מפצעיו בבית החולים. על מעשה גבורתו יוענק לו אות ציון לשבח מאלוף פיקוד המרכז בעוד כחודש.