שחקני צרפת חוגגים. גם הערב?
שחקני צרפת חוגגים. גם הערב?צילום: רויטרס

הערב (ראשון, 22:00 שעון ישראל), ינעל בית א' של טורניר היורו המתקיים בצרפת. הבית בו משחקת הנבחרת המקומית ואחת הפייבוריטיות לזכיה באליפות היוקרתית, עוד לא סגור כשרומניה ושוויץ מתחרות על כרטיס אחד לשלב שמינית הגמר של הטורניר האירופי.

הנבחרת הצרפתית המארחת הייתה הראשונה בטורניר שהבטיחה את המקום בשמינית הגמר, אך הפסד הערב לנבחרת שממול, נבחרת שוויץ, הנמצאת במקום השני בבית עם 4 נקודות, יגרום לצרפתים לסיים את הסיבוב הראשון במקום השני, מה שעשוי להקשות עליהם בשלב הבא, שלב שמינית הגמר.

לצד שני הניצחונות בטורניר (1:2 על רומניה, ו-0:2 על אלבניה החלשות), הנבחרת הצרפתית לא מציגה את המצופה ממנה כשהתקשתה מאוד להכריע את שני המשחקים הראשונים בטורניר. המפגש הערב מול נבחרת שוויץ עשוי להיות עבורם מכה קשה מאוד, שכן מדובר בנבחרת איכותיות הרבה יותר משתי אלה שפגשו מוקדם יותר.

ועם כל זאת, כשלרשות המאמן דידייה דשאן עומדים שחקנים מנוסים ואיכותיים כדוגמת פול פוגבה, אנטואן גריזמן, קינגסלי קומאן ואנתוני מרסיאל, ניצחון צרפתי הוא דבר מוכרח כמעט.

כאמור, מי שתעמוד ממול ותנסה לכבוש היא את הפסגה ולסיים את הבית במקום הראשון היא נבחרת שוויץ. השוויצרים גם כן לא הרשימו יתר על המידה בשני המשחקים הראשונים של הטורניר כשניצחו בקושי את אלבניה עם 1:0 קטן, וחזרו מפיגור מול רומניה בדרך לשיוויון 1:1. לשוויצרים מספיקה תוצאת תיקו בכדי להעפיל אל שלב שמינית הגמר, אבל ניצחון יכול לגרום להם ליריבה קלה יותר בשלב הבא. מי שככל הנראה יבלוט הערב במדי נבחרת שוויץ הוא בריל אמבולו המוכר לאוהדי הכדורגל בישראל כחלוצה המאיים והמבטיח של פ.צ באזל.

במשחקיו מול מכבי תל אביב הוכיח הכישרון הצעיר יכולות רבות ומגוונות וברחבי העולם כבר לוטשים עיניים לכיוונו של השחקן שבקושי מלאו לו 18 ומכונה בפי כל "דרוגבה הבא". האם הכישרון הצעיר יצליח להביא את שוויץ אל המקום הראשון על חשבון המארחת מצרפת?

משחק נוסף שיתקיים במסגרת בית א' הערב יהיה בין נבחרות אלבניה ורומניה. הפסד של השוויצרים לצרפתים וניצחון של הרומנים בהפרש של שני שערים, יביא להדחתה של שוויץ מהטורניר מוקדם מהצפוי כשרומניה תעפיל על חשבונה.