רס"ן תום נעמן
רס"ן תום נעמןצילום: פלאש 90

שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון מגיב אחר הצהריים (ראשון) לשיימיניג ברשתות החברתיות נגד מפקד הפלוגה של אלאור אזריה, רס"ן תום נעמן, שהעיד נגד אזריה במהלך המשפט שמתנהל בעניינו.

''ההסתה הפרועה נגד מפקד הפלוגה רס"ן תום נעמן היא חצייה נוספת של גבולות וחובה להיאבק בה", כתב יעלון בעמוד הפייסבוק שלו.

''אני קורא להנהגה להפסיק לקרוץ למיעוט הקיצוני, לצאת בקול ברור ונחרץ נגד התופעה הפסולה הזו, ולהעניק גיבוי בסיסי וערכי ללוחם ומפקד המגלה אומץ לב לא רק בשדה הקרב", הוסיף שר הביטחון לשעבר.

בשעות הצהריים המשטרה עצרה גבר בן 34, תושב אחד מישובי השומרון, בחשד להסתה לאלימות, הטרדת עד והעלבת עובד ציבור, לאחר שתקף ברשת את מפקד הפלוגה בה משרת אלאור אזריה.

בפוסט שהעלה החשוד הוא כינה את המ"פ "בוגד" והוסיף "אם היה מ"פ שלי הוא על בגידה כזאת לא היה מצליח ללכת על רגליו יותר... בוגד מסריח יש לנדות בוגדים כאלה".

בהמשך הפוסט שלו הוא כתב כי בכוונתו לפרסם את הפרטים האישיים של נעמן ומשפחתו כדי שיהיה ניתן לפנות אליהם ישירות. "אולי הם יצליחו להשפיע על הבוגד הזה שבטח בשביל דרגה או תפקיד הבא שלו מכר את נשמתו לשטן", כתב.

החשוד נלקח לחקירה ביחידה לפשיעה לאומנית במשטרת מחוז ש"י וחשוד בהסתה לאלימות, הטרדת עד והעלבת עובד ציבור. עורך דינו איתמר בן גביר אמר בתגובה כי "במדינה דמוקרטית מותר להעביר ביקורת. בוודאי נגד קצין שמעיד כנגד פקודו".