נפרדים
נפרדיםצילום: דוברות מד"א

בטקס מרגש שהתקיים ברחבת שירותי הדם של מד"א בתל השומר נפרד הארגון מ-28 עובדים שתרמו לאורך עשרות שנים למען הצלת חיים ויצאו לגמלאות.

הטקס המרגש נערך במעמד מנכ"ל מד"א אלי בין, הנהלת מד"א, ארגון גמלאי מד"א והעובדים.

בין הפורשים, אסתר אגם (70), מתרימת דם במד"א מרמת השרון, שסיפרה על התמורות הדרסטיות בשירותי הדם עם חלוף השנים. "ראשית דרכי במד"א החלה לפני 45 שנה בעיצומה של מלחמת ההתשה. עברתי קורס חובשים והתרמת דם מזורז עקב המצב הביטחוני.

''מיד עם סיום הקורס, החלה עבודה מסביב לשעון. בשנים אלו שירותי הדם של מד"א לא היו מפותחים כמו היום, נסענו בניידת התרמת הדם שלנו לכל מקום בארץ כדי לאסוף כמה שיותר מנות שישמשו לטיפול בפצועי המלחמה", סיפרה אגם.

היא סיכמה בסיפוק, "עבודתי במד"א הייתה בשבילי תקופה מופלאה ומלאת חוויות מדהימות שלא יכולתי לחוות בשום מקום אחר".

פורש נוסף, אלי מינז'רסקי (68), חובש רפואת חירום במד"א, תושב חדרה, סיפר כי "בשנת 1969 השתחררתי מהצבא והתחלתי לעבוד בתחנה של חדרה שבזמנו הייתה תחנה קטנה עם ארבעה נהגי אמבולנס בלבד. עם חלוף השנים התחנה התפתחה וגדלה משמעותית. בשנת 2006 מוניתי לתפקיד אחראי מד"א חדרה ועוזרו של מנהל המרחב.

"במסגרת עבודתי, נחשפתי לאירועים קשים, בהם אסון הבונים והפיגועים באינתיפאדות", סיפר מינז'רסקי והודה על שחווה בארגון, "התקופה שלי במד"א הייתה מדהימה, אי אפשר להחזיק מעמד כל כך הרבה שנים במקום עבודה אם אתה לא אוהב את מה שאתה עושה, ואני אהבתי את מה שעשיתי. שכבתי על הגדר כדי להציל את המטופלים שלי. מד"א בשבילי תמיד היה ויהיה בית שני עבורי".

מנכ"ל מד"א אלי בין בירך את הפורשים, על פניו הגענו לשלב הפרידה אך אין לי ספק שמד"א ימשיך לפעום בלבבותיכם ותמיד יהווה בית חם עבורכם. אנו מוקירים על כך שהקדשתם את מיטב שנותיכם למען הצלת חיים ומקווים עוד לראות את כולכם תורמים מניסיונכם העשיר שצברתם לאורך התקופה".