"הצדק מתחיל להיעשות" אלירן אהרון

ראש המועצה האזורית גוש עציון דוידי פרל, מביע שביעות רצון מהחלטת הממשלה להעביר כ-82 מיליון שקלים לטובת יישובי יהודה ושומרון - בשל גל הטרור שפגע באוכלוסייה היהודית באזור.

"זו לא תחושת הקלה - אבל בהחלט תחושה שהצדק מתחיל להיעשות", אומר דוידי לערוץ 7. ''סבלנו כאן מאז מבצע שובו אחים ובמיוחד בחצי השנה האחרונה היו פה הרבה פיגועים. האוכלוסייה סבלה מאוד, העסקים סבלו מאוד. יש פה פגיעה קשה הן בילדים קטנים, הן בעסקים, הן בתיירות והן ברשות''.

דוידי מדגיש כי המציאות הקשה הזו ראויה לטיפול הגון כלשונו על ידי ממשלת ישראל, בדיוק כפי שנעשה בשדרות או בירושלים.

לדבריו, "היום ראש הממשלה יחד עם השרים קיבלו החלטה אמיצה - שלא הופכת אותנו לעשירים או נותנת לנו משהו שלא מגיע לנו. היא משפה על הקשיים והבעיות שנוצרו כאן עקב המצב הבלתי נסבל שהיה".

הוא התייחס למצב בשטח וציין כי "העסקים היום מתחילים להתאושש - כאשר מאז פסח יש פחות פיגועים. יחד עם זאת מה שהורסים בחצי שנה קשה לתקן שנים רבות. אנחנו נמשיך לפעול עם כל הגורמים המסייעים על מנת להחזיר את המצב לקדמותו - וכך יהיה. אנחנו לא מפחדים - פועלים לאור המצב ובעזרת ה' נצליח".

ישיבת הממשלה היום
ישיבת הממשלה היום צילום: מארק ישראל סאלם, פלאש 90

בהחלטת הממשלה נאמר כי 82 מיליון השקלים מועברים בגין המצב הביטחוני הקשה באזור יהודה ושומרון בעקבות גל הטרור הערבי שפקד את ישראל.

לפי נוסח ההחלטה, "היישובים הישראליים ביהודה ושומרון חווים מציאות ביטחונית ייחודית על בסיס יומיומי בשל מיקומם הגיאוגרפי ומרקם החיים באזור. החל מראשית חודש אוקטובר 2015 חלה הסלמה במצב הביטחוני באזור יהודה שומרון בעקבות גל הטרור.

שרת התרבות מירי רגב בירכה על החלטת הממשלה ואמרה כי היא שמחה לקחת חלק בתנופת ההתיישבות. ''השנה נראה הרבה יותר מתקני ספורט ואירועי תרבות עשירים ברחבי יהודה ושומרון. ההתיישבות לא באה על חשבון הפריפריה, אמשיך ואלחם על הנגשת התרבות והספורט בכל הארץ - בפריפריה, בשכונות, ביהודה ובשומרון, במגזר הערבי והלא יהודי כאחד".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) , מיוזמי המהלך, אמר "מדובר בהחלטה חשובה שמשקפת את המחויבות של הממשלה לחיזוק ההתיישבות והמתיישבים. ההתיישבות ביהודה ושומרון ניצבת כבר שנים בחזית הביטחונית וכך גם בגל הטרור הנוכחי.

''החוסן ויכולת העמידה של המתיישבים הם אינטרס לאומי ראשון במעלה והם מקרינים על החברה הישראלית כולה", הדגיש סמוטריץ'. "להסלמה הביטחונית השפעות במגוון תחומי חיים, לרבות השפעות פסיכולוגיות וסוציאליות ופגיעה כלכלית בעסקים המחייבות מענים ושירותים ייחודיים".