מח"ט כפיר: גאה במ"פ ונותן לו גיבוי

בעקבות צרור הנאצות שספג ברשת מפקדו של החייל היורה, מפקד חטיבת כפיר פנה בהודעה למפקדי הפלוגות: "גאה בו ונותן לו גיבוי מלא".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ד בסיון תשע"ו

מח"ט כפיר: גאה במ"פ ונותן לו גיבוי-ערוץ 7
רס"ן תום נעמן
צילום: פלאש 90

בעקבות הנאצות והקללות שסופג מפקד הפלוגה של אלאור אזריה, רס''ן תום נעמן, שיגר מפקד חטיבת כפיר, אלוף משנה גיא חזות, הודעה לכל מפקדי הפלוגות בחטיבה והביע גיבוי מלא בקצין.

"אני קצת חורג מהנדרש והמצופה בכלי הזה של הווטסאפ ופונה אל כולכם לאור השיימינג שמתנהל כנגד חברנו לנשק תום נעמן", כתב המח''ט בהודעה שפורסמה בגלי צה''ל.

"תום, שעד ליום רביעי האחרון פיקד על הפלוגה המבצעית בגדוד שמשון, מסר עדות בבית המשפט כנדרש על פי חוק כעד מרכזי לאירוע הירי בחברון. כמצופה ממנו הוא מסר עדות אמת לאור האופן שבו הוא חווה את אירוע הירי, מטווח סנטימטרים ספורים מהמחבל. לצערי הרב, ובנוסף גם קצת בושה, מאז העדות תום עובר 'שיימינג' ברשתות החברתיות ואף מקבל איומים לטלפון האישי", כתב המח"ט.

עוד הוסיף אלוף-משנה חזות כי "חשוב לציין שלצד המגדפים את תום, רבים גם תומכים ומגנים בכל תוקף את אלה שלא מבינים כי תום פעל למופת - דיווח אמת על מעשה שהיה מנוגד להוראות הפתיחה באש ולפקודות הצבא והעיד עדות אמת לאור שבועה בבית משפט. גאה בו ונותן לו גיבוי מלא".

כזכור, מפקד הפלוגה של אזריה, רס''ן נעמן, העיד במשפט נגד החייל וסיפר כי המחבל לא היווה סכנה לאחר שכבר נוטרל ולכן אזריה לא היה צריך לירות לעברו.

בעקבות עדותו, נעצר תושב אלון מורה, גלעד הדרי, ונחקר בחשד להסתה. הוא שוחרר בערבות כעבור מספר שעות. ''אותה משטרה שעצרה אותי היום זו אותה משטרה שלא עוצרת את אנשי השמאל שמגיעים לבלעין ולכל הכפרים - ומתפרעים ופוגעים פיזית בכוחות הביטחון", הגיב הדרי.