פסטיבל כדורים פורחים בינלאומי

16 כדורים פורחים בשלל צבעים וצורות מרחבי הארץ והעולם, צניחה חופשית מכדור פורח, מופע קרקס אווירי, ולהטוטים בשמיים ועוד.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , י"ד בסיון תשע"ו

פסטיבל כדורים פורחים
פסטיבל כדורים פורחים
צילום: רפי קורן

זה כבר אחד האירועים הצבעוניים והמצליחים בארץ – פסטיבל כדורים פורחים בינלאומי חוצה ישראל.

במהלך ימי הפסטיבל, כ-16 כדורים פורחים מרהיבים וייחודיים יכסו את שמי הגלבוע וצפון הנגב בחגיגה משפחתית מסעירה עם שלל פעילויות ומופעים עוצרי נשימה.

הפסטיבל הוקדם השנה לחודש תמוז (יולי) במהלך החופש הגדול, והוא יתקיים בשני מוקדים ברחבי הארץ - בגן הלאומי מעיין חרוד בגלבוע ובגן הלאומי פארק הבשור (אשכול) בצפון הנגב.

לפסטיבל יגיעו טייסי כדורים פורחים מרחבי העולם, שיחברו לטייסים מקומיים וימריאו למטס כדורים פורחים מרהיב ויצבעו את השמיים בשלל צבעים.

עם חשיכה יתקיים מופע עוצמתי וסוחף: מופע קרקסי מודרני המשלב להטוטנים, אקרובטים, מוזיקה חיה ואלמנטים של אור כששיאו של הערב במופע NIGHT GLOW מרהיב, בו הכדורים מחוברים לקרקע ולצלילי מוסיקה קצבית נדלקת בהם אש בשלל צבעים - חוויה ייחודית ויוצאת דופן המרתקת את הקהל.

עם שחר, יוכל הקהל לחזות בתהליך ניפוח כדורי הענק על גבי הקרקע והפרחתם לאוויר במפגן צבעוני ומרגש.

השנה ישבר שיא של צניחה מגובה נמוך כאשר 2 צנחני BASEJUMPING שמגיעים לפסטיבל במיוחד מהולנד יקבעו שיא של צניחה מגובה נמוך מכדור פורח מגובה של 120 מטר בלבד!

בכל אחד מאתרי הפסטיבל יתקיימו אירועים מיוחדים ומגוון פעילויות לכל המשפחה, לצד שכשוך במי המעיינות ולינת שטח חווייתית.

האירוע בגלבוע (14-15.7) כולל מגוון פעילויות לכל המשפחה והאירוע בפארק הבשור (21-22.7) כולל בריכות שכשוך ודמויות רחוב שישעשעו את הילדים. בערב יתקיים מופע קרקס אווירי, ולאחריו מופע אש night glow)כדורים פורחים עם אש ומוזיקה).

בין הכדורים הפורחים שיעלו לאוויר ניתן לראות את בלון "הראש החושב" מהולנד, "יצירת האומנות המעופפת היחידה בעולם" נאשר וצר ע"י אומן שוודי בסוף שנות השמונים, במטרה לעודד את הצופים לחשיבה ולקדם גישור בין אנשים, קונפליקטים ותרבויות. הבלון מגיע רק לאירועים מיוחדים ברחבי העולם.

טייס הכדור הוא אייק ויסר מהולנד, שהוא הראשון בעולם להקיף את הקוטב הצפוני בכדור פורח. טייס נוסף בפסטיבל הוא לובור לבוביץ' מסלובקיה, שעיצב את הבלון "ברונו הליצן", בלון ייחודי בצורת ראש ליצן שמטרתו לשמח את האנשים. בנוסף, יופיעו שני בלונים מיוחדים מבלגיה: הבלון "פילפלון" עם סל מיוחד המתקפל למזוודה, והבלון "הופר", שהוא בלון בלי סל בכלל.

בפסטיבל יוצג לראשונה הבלון הצורני הראשון בישראל "זולו הקוף המעופף" בטיסות הבכורה שלו לכבוד פסטיבל הכדורים הפורחים.