''האיש על החומה, נשיא ירושלים''

הנדבן היהודי-אמריקני ד"ר ארווינג מוסקוביץ' הובא למנוחות. ניר ברקת ספד: "חלוץ ויזם, איש חזון שראה בבניין ירושלים את משימת חייו".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"ד בסיון תשע"ו

הנדבן היהודי-אמריקני ד"ר ארווינג מוסקוביץ' ז''ל הובא למנוחות הבוקר (שני) בהר הזיתים בירושלים.

מוסקוביץ', מגדולי התומכים בבנייה בירושלים ובאיו"ש שתרם רבות גם לארגוני הימין, הלך לעולמו ביום חמישי בערב בביתו שבפלורידה כשהוא בן 88.

ראש ישיבת מרכז הרב, הרב יעקב שפירא, ספד למוסקוביץ': "כל כולו היה חיות. נפלה עטרת ראשנו, עוד יסופר רבות על האיש ופועלו, האיש על החומה, 'נשיא ירושלים' כפי שכינה אותו אבי מורי זצ''ל שמצטרף עכשיו לשורת גדולי האומה שפעלו להחזיר עטרה ליושנה, להקים שכינא מעפרא על ידי גאולת ירושלים כמו שכתב הגר''א ולהקמתם של הרבה בתי מדרשות''.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, אמר ''אנו מלווים היום למנוחות חלוץ ויזם, איש חזון שראה בבניין ירושלים את משימת חייו. ארווינג היה בין הראשונים להשקיע ולתרום לפיתוחה של ההתיישבות היהודית במזרח ירושלים מתוך תובנה ואמונה לחשיבות העניין ומתוך תחושת ציבורית עמוקה.

''היום כשאנו רואים את הפריחה של עיר דוד, כפר השילוח, העיר העתיקה על כל רובעיה, שכונת מעלה הזיתים, שכונת נוף ציון, ישיבת בית אורות ונקודות נוספות, אפשר לומר בביטחון שלמשפחת מוסקוביץ' וארווינג בראשה תרומה משמעותית ומכרעת בבניין וביישוב ובייחוד ירושלים", הוסיף ברקת.טוען....