דניאל סטארדיג'. כובש שער הניצחון על ווילס
דניאל סטארדיג'. כובש שער הניצחון על ווילסצילום: רויטרס

נבחרת שלושת האריות תודח שוב מטורניר הכדורגל האירופי? הנבחרת האנגלית, שמובילה את בית ב' עם ארבע נקודות במאזנה, תפגוש הערב (שני) במחזור האחרון של שלב הבתים של טורניר היורו שמתקיים בצרפת בנבחרת הנמצאת במקום השני באותו הבית - נבחרת סלובקיה.

בעוד שלנבחרת האנגלית יש ארבע נקודות, לזו הסלובקית יש 3 כמו גם לנבחרת הבאה בבית, נבחרת ווילס, היריבה השנואה של האנגלים.

אל הטורניר האירופי השנה הגיעה הנבחרת האנגלית במומנטום אדיר. הפעם, היו בטוחים בממלכה האנגלית, אפשר וצריך ללכת עד הסוף. מצד שני, ככה חושבים במדינת הכדורגל האנגלית בכל פעם מחדש ותמיד מתרסקים.

גם הפעם הפתיחה הפילה את האנגלים לקרשים כשאלה סיימו בתיקו 1:1 את משחקם הראשון בטורניר מול נבחרת רוסיה. הניצחון של האנגלים הגיעה במחזור הקודם כשניצחו עם שער דרמטי במיוחד את נבחרת ווילס היריבה השנואה בתוצאה 1:2, ניצחון שאיפשר להם לעלות למקום הראשון בטבלת הבית.

האנגלים מגיעים למשחק הערב מול נבחרת סלובקיה כשהם יודעים כי רק ניצחון ימנע מהם כאב ראש וחישובים לקראת השלב הבא, כשזה יסדר להם את ראשות הבית בבטחה והגרלה נוחה יותר בשלב שמינית הגמר. אמנם גם תיקו יעלה את נבחרת שלושת האריות לשלב הבא, אך אז הם יהיו תלויים בתוצאות מהמשחק המקביל בין וויילס לרוסיה, כשבמידה שווילס תנצח תעקוף היא את הנבחרת האנגלית.

במקרה של הפסד ואם לא יהיה תיקו במשחק המקביל, השחקנים האנגלים ימצאו את עצמם במקום השלישי, שמוביל אמנם גם הוא אל השלב הבא, שלב שמינית הגמר של הטורניר, אך אלה יהיו תלויים בתוצאות שאר הבתים כשארבע הנבחרות עם המאזן הכי טוב מהמקום השלישי יעלו לשלב הבא.

כמו האנגלים, כך הסלובקים שגם הם תלויים בעצמם, מה שאומר שהמשחק בין השניים הערב יהיה יותר מעניין מזה שהתקיים אמש בין צרפת לשוויץ, במשחק בו שתי הנבחרות היו צריכות תיקו כדי להעפיל לשלב שמינית הגמר.

אנגליה וסלובקיה נפגשו בעברן פעמיים במסגרת טורניר כדורגל רשמי, היה זה במסגרת מוקדמות יורו 2004, ופעמיים ניצחו האנגלים בתוצאה 1:2. האנגלים קונים תוצאה כזו גם הערב.

משחק נוסף שיתקיים הערב וינעל את בית ב' יהיה זה שיפגיש בין נבחרות ווילס לרוסיה. בעוד הרוסים עסוקים באירועי האלימות של אוהדיהם ומקווים רק שהמשחק יעבור בשלום, הנבחרת שממול רוצה להעפיל לשלב שמינית הגמר ונמצאת בעמדה טובה לכך, זאת למרות ההפסד הדרמטי במחזור הקודם לאנגלים.

ההיסטוריה לא מאירה פנים לנבחרת הוולשית כשזו פגשה ארבע פעמים את הנבחרת הרוסית, ובשלוש מהפעמים ירדה מכר הדשא מנוצחת.

אם הנבחרת הוולשית תעלה על חשבון הנבחרת האנגלית לשלב הבא, יהיה זה עוד פרק ביריבות בין שתי המדינות השכנות. פרק שעוד יהיה לו המשך.