דרעי במסיבת העיתונאים
דרעי במסיבת העיתונאים צילום: דוברות

שר הפנים אריה דרעי, יו"ר מרכז שלטון מקומי חיים ביבס ויו"ר ועדת הפנים ח"כ דודי אמסלם הציגו היום (שני) במשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בירושלים את תכניתם לסבסוד מחירי הקייטנות בערי הפריפריה.

לפי התכנית החדשה בסבסוד משרד הפריפריה הנגב והגליל, קייטנה בישראל לא תעלה מעל 850 שקל. משתתפים בתכנית: ילדים בגילאי 3-6 בנגב והגליל ובכל ערי ושכונות הפריפריה ברחבי הארץ.

הקייטנה תקבל סבסוד של 300 שקל לילד ראשון ו-50 שקל על כל ילד נוסף. ללא מבחני הכנסה. באם אחד מבני הזוג מטופל על ידי הרווחה או משפחה שמקבלת 50% בארנונה יקבלו סבסוד של 680 שקל.

"אנחנו היום משנים את השיח", אמר השר דרעי במסיבת העיתונאים, "גם הציבורי וגם הכלכלי, וזו רק ההתחלה. מהיום נותנים כוח לפריפריה החברתית. לא יתכן שיהיו ילדים במדינת ישראל שבגלל מצוקת הוריהם לא יוכלו ללכת לקייטנות. אני רוצה להודות לברי חיים ביבס ודודי אמסלם על עזרתם הרבה, על התמיכה למען ילדי ישראל".

ח"כ אמסלם שדחף במשך שבועות את נושא הוזלת הקייטנות, אמר "כל השרים ברחו מאחריות והשר היחיד שלקח אחריות הוא השר אריה דרעי, אני מצדיע לך".

יו"ר מרכז השלטון המקומי בירך את השר דרעי "שהצטרף למהלך המשמעותי שיוביל להפחתת עלויות ולקייטנות במחיר שווה לכל נפש".

"אנו שבים ודורשים ממשרד החינוך, שהחל את תוכנית 'ביה''ס של קיץ' וביצע נסיגה באמצע המהלך, לעמוד בהתחייבותו ולהשלים את סבסוד הקייטנות לכלל הגילאים - מגן ועד כיתות ה' ולכל הפחות להצטרף להחלת התוכנית כבר מגני הילדים בקיץ הקרוב. אני מצפה משאר הרשויות להרים את הכפפה ולהצטרף לתוכנית", הוסיף ביבס.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו