משבוע הבא: מתרחב השימוש ברב-קו

מטעינים את כרטיס הרב קו בסכום כספי (ערך צבור) ונוסעים בכל האוטובוסים בארץ ולראשונה גם ברכבת ישראל.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ז בסיון תשע"ו

אילוסטרציה
אילוסטרציה
מאיר סלע

בשורה טובה לנוסעי התחבורה הציבורית. החל מהראשון ביולי ניתן יהיה להטעין את כרטיס הרב-קו בערך כספי (ערך צבור) ולנסוע בכל קווי האוטובוסים של התחבורה הציבורית ורכבת ישראל ברחבי הארץ.

עד כה ניתן היה להטעין את כרטיס הרב קו בחוזה מסוג "ערך צבור" רק בחלק מהאזורים בארץ ובקווי האוטובוס בלבד. מחודש הבא יורחב השימוש בהסדר "ערך צבור" לאזורים נוספים בארץ ולראשונה גם לרכבת ישראל.

בכך, יתאפשר למאות אלפי נוסעים נוספים ליהנות מההטבות וההנחות הייעודיות שמעניק כרטיס הרב-קו. בחודשים הקרובים תצטרף גם הרכבת הקלה בירושלים להסדר.

"ערך צבור" הינו חוזה נסיעה ארצי המאפשר להטעין בכרטיס הרב-קו סכום כספי ולנסוע בכל קווי השירות של מפעילי התחבורה הציבורית בארץ מבלי לטעון כרטיסיה או הסדר נסיעה שונה לכל מפעיל ולכל נסיעה.

כרטיס רב קו אישי מאפשר טעינה של הסדר ערך צבור על פי הפרופיל האישי של כל נוסע. החוזה מקנה כבר בעת ההטענה, הנחת נסיעה בשיעור של 20%, או לחלופין שומר על ההנחות הקיימות לזכאים, הנקבעות על פי הפרופיל האישי. יצוין כי ניתן לעשות שימוש בסכום הכסף שהוטען בכרטיס הרב קו, ללא הגבלת זמן.

מהלך זה מתווסף לשורה ארוכה של שיפורים שבוצעו לאחרונה בתחבורה הציבורית והביאו לגידול של כ-5% במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית. מדובר בין השאר ברפורמה בתעריפים שהוזילה את מחירי הנסיעה בעשרות אחוזים, עלייה מכל הדלתות - מתן אפשרות לבעלי כרטיס הרב קו לדלג על הנהג ולעלות לאוטובוס מכל הדלתות במאות אוטובוסים ברחבי הארץ, הגדלת תדירויות אוטובוסים ופתיחת קווים חדשים, התקנת שילוט אלקטרוני בתחנות האוטובוס המספקים לנוסע מידע על זמני ההגעה של האוטובוסים ועוד.

מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, מאיר חן, ציין כי החלת הסדר "ערך צבור" בכל הארץ מהווה מהלך משמעותי לשיפור הסדרי התשלום של נוסעי התחבורה הציבורית המייצר אחידות בכל חלקי הארץ.

לדברי חן, לאחר היערכויות טכנולוגיות מאומצות והקמת מערכות שיתוף וכרטוס משולב, מתרחב מגוון חוזי הנסיעה העומדים לרשות הנוסע, וכל משתמש יכול לרכוש את חוזה הנסיעה המתאים לצרכיו.

"אין ספק כי צעדים אלו ופרויקטים אחרים לשיפור השרות, מביאים למגמת גידול בשימוש בתחבורה הציבורית", הוסיף חן.