עזמי בשארה. שומר על קשר עם סכנין
עזמי בשארה. שומר על קשר עם סכנין צילום: פלאש 90

האם שוב קבוצת הכדורגל של בני סכנין, המשחקת בליגת העל הישראלית תקבל עזרה מהנסיכות הקטארית?

בזמן שמרבית קבוצות ליגת העל שבכדורגל עובדות כבר במרץ רב על בניית סגל לעונה הקרבה ובאה, בבני סכנין עדיין מנסים לגייס כספים לשם כך, כששם שוב נקלעו לבעיות כלכליות קשות שלא מאפשרות לעשות שינויים רבים.

בקבוצה המייצגת את המגזר הערבי מתכננים במקביל לחיפוש אחר ספונסר לקבוצה, לפנות שוב אל המדינה הערבית העשירה, קטאר, בכדי לקבל שוב סיוע כלכלי נדיב לצורך בניית הקבוצה ותפעולה בעונה הקרובה. בקבוצה יודעים כי ללא תמיכה כלכלית מקטאר, לא יוכלו אלה לפתוח את העונה ויצטרכו לפנות לצעדים משפטיים.

אם אכן סכנין תקבל את הסיוע הכלכלי מהנסיכות הקטארית, לא תהיה זו הפעם הראשונה כשכבר בעונה האחרונה קיבלה מימון של כשני מיליון דולר שהגיעו במספר פעימות לאורך העונה כולה.

את השידוך בין הקבוצה הערבית לבין קטאר עשה לא אחר מאשר ח"כ לשעבר, החשוד בריגול לטובת ארגון חיזבאללה, עזמי בשארה. בשארה שברח מישראל בשל החשדות כלפיו, זכה לטקס הוקרה שערכה לכבודו בעונה האחרונה הקבוצה הערבית, מה שעורר סערה בעולם הכדורגל הישראלי.

בסכנין לא הכחישו את הידיעה כי הם נמצאים בקשרים עם בשארה וקטאר בדבר אפשרות לתמיכה כלכלית נוספת. כעת יהיה על מנהלת הליגה, שרת התרבות והספורט מירי רגב ויתר הנוגעים בדבר לתת את הדעת, כיצד ייתכן שמדינה הנותנת חסות לארגוני טרור רבים ומעניקה מקלט מדיני לח"כ החשוד בריגול לטובת ארגון טרור, גם תורמת ומסייעת לקבוצה המשחקת בליגת העל הישראלית שבכדורגל.