אירלנד הפתיעה את איטליה. צרפת מחכה בשלב הבא
אירלנד הפתיעה את איטליה. צרפת מחכה בשלב הבאצילום: רויטרס

עכשיו זה מתחיל. אחרי שלושה משחקים בשלב הבתים של אליפות אירופה לנבחרות, המתקיים בימים אלו בצרפת, נסגרה תמונת 16 הנבחרות שעלו לשלב הבא, שלב שמינית הגמר כשכעת ילכו המשחקים בשיטת הנוק-אאוט.

בשיטת הנוק-אאוט כל משחק יצטרך להיות מוכרע, מה שאומר שעבור אוהדי הכדורגל שנאלצו לצפות עד כה במשחקי כדורגל רבים שהסתיימו בתוצאת תיקו ובמיעוט שערים, צפויה חוויה טובה הרבה יותר.

יש לציין כי באופ"א נהגו העונה בפעם הראשונה שיטה חדשה כשלא פחות מ-24 נבחרות לקחו חלק בשלב הבתים של הטורניר, כשעד השנה מספרן של הנבחרות עמד על 16 בלבד. כעת, לאחר הסינון של שלב הבתים, מגיע הטורניר למספר הנבחרות המקורי, בדיוק בזמן.

שני משחקים נוספים התקיימו הערב (רביעי) ועם סיומם הושלמה תמונת העולות לשלב הבא. במשחק הראשון הפתיעה אירלנד את נבחרת איטליה החזקה עם שער בדקה ה-85 שקבע ניצחון גדול ומפגש עם הנבחרת המקומית, נבחרת צרפת בשלב שמינית הגמר, ואילו במשחק המקביל הייתה זו בלגיה שניצחה את נבחרת שבדיה בתוצאה 1:0 משער גם כן בדקה ה-85 של המשחק, והעפילה מהמקום השני בבית בדרך למפגש עם נבחרת הונגריה המפתיעה בשלב הבא.

עבור השבדים מדובר באכזבה נוספת וגדולה עוד יותר בשל הודעתו של כוכב הקבוצה זלאטן איברהימוביץ' כי יפרוש ממשחק במדי הנבחרת עם סיום הטורניר האירופי הנוכחי, הודעה שכעת מגיעה אל סיומה מוקדם מהצפוי.

צמד המשחקים שהסתיימו הלילה קבע באופן סופי כי ארבע הנבחרות שמעפילות אל השלב הבא מהמקום השלישי בביתן הן: סלובקיה, צפון אירלנד, אירלנד ופורטוגל.

תמונת העולות לשלב הבא:

בית א': צרפת, שוויץ
בית ב': ויילס, אנגליה, סלובקיה
בית ג': גרמניה, פולין, צפון אירלנד
בית ד': קרואטיה, ספרד
בית ה': איטליה, בלגיה, אירלנד
בית ו': הונגריה, איסלנד, פורטוגל

משחקי שמינית הגמר יצאו לדרך כבר בעוד יומיים בלבד כשהמשחק המעניין מכולם יהיה זה שיפגיש בין נבחרות איטליה וספרד, שתיים שנפגשו כבר לא פעם, כשהפעם האחרונה הייתה בגמר האליפות בשנת 2012, אז זה נגמר עם ניצחון ספרדי גדול. גם הפעם?

תמונת המשחקים המלאה:

שוויץ - פולין; ויילס - צפון אירלנד; קרואטיה - פורטוגל; צרפת - אירלנד; גרמניה - סלובקיה; הונגריה - בלגיה; איטליה - ספרד; אנגליה - איסלנד.