בית חולים ממוגן לילדים - בצפת

המרכז משתרע על פני 6,000 מ"ר בארבעה מפלסים, כולם ממוגנים, כולל את מחלקות הילדים, טיפול נמרץ ילדים, חדר מיון לילדים ועוד.

ידידיה בן אור , י"ז בסיון תשע"ו

חנוכת המרכז
חנוכת המרכז
צילום: תקשורות יעל שביט

בהשקעה של 100 מיליון שקלים נחנך במרכז הרפואי זיו בית החולים הממוגן לילדים הראשון בפריפריה, במעמד שר הבריאות יעקב ליצמן.

המרכז משתרע על פני 6,000 מ"ר בארבעה מפלסים, כולם ממוגנים, וכולל את מחלקות הילדים, טיפול נמרץ ילדים, חדר מיון לילדים ומרפאות הילדים.

הקמת בית החולים הממוגן לילדים במרכז הרפואי זיו, הינה פרי של תכנון ארוך וגיוס משאבים, להם שותפות המדינה, הנהלת המרכז הרפואי זיו ואגודת שוחרי בית החולים, ותרומה הגדולה של קרן לגאסי ואחרים.

שר הבריאות ליצמן אמר, "ההשקעה של משרד הבריאות בפריפריה הינה בפירוש הצלת נפשות ושיפור איכות חיי התושבים שאינם צריכים לנסוע עד למרכז הארץ בכדי לזכות לרפואה מתקדמת".

השר ליצמן התייחס גם לנושא התזונה הבריאה וקמפיין משרד הבריאות בנושא זה וציין, כי אין כוונה להטיל מיסים על צריכת משקאות מתוקים. השר הודה למנהל בית החולים, לצוות משרד הבריאות בצפון ולכל העושים במלאכה על בית החולים החדש לילדים מהיפים והמתקדמים בעולם.

ד"ר סלמן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו, אמר כי המרכז לבריאות הילד- בית החולים הממוגן לילדים, עתיד לשנות באופן מהותי את מפת הרפואה בצפון ולהציע לראשונה את כלל השירותים הרפואיים לילדים תחת קורת גג אחת, מרחב אשפוז וטיפול ממוגן לילדים המעניק שירותים חדישים המונעים את הצורך בנסיעות לבתי חולים במרכז הארץ ויעניק לכלל אוכלוסיית הגליל ורמת הגולן שירותי רפואת ילדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

עוד אמר ד"ר זרקא כי עם פתיחת המרכז לבריאות הילד גויסו לצוות המרכז הרפואי מומחים לרפואת ילדים בתחומים שונים ומגוונים, נרכש ציוד חדיש ומתקדם ונפתחו שירותים חדשים שיתנו מענה הולם ורחב לכלל תושבי אזור הצפון, בתנאים זהים לאלו שבמרכז הארץ.