אנחנו מפחדים מבג"ץ?

יו"ר ועדת הפנים, ח"כ דודי אמסלם, יוצא נגד הצעת החוק של חברו לסיעה ח"כ יואב קיש שקוראת להגביל את עתירות הח"כים לבג"ץ.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ז בסיון תשע"ו

יו"ר ועדת הפנים, ח"כ דודי אמסלם (הליכוד), מתייחס למסמך של אגף החקירות במשטרה הכולל את מלוא המידע המודיעיני על חברי כנסת ושרים.

"ביקשתי לכנס את הוועדה", ציין אמסלם, "על פניו נראה לי שמשהו לא תקין ואני רוצה לשמוע מה המוטיבציה של המשטרה לעשות מסמך כזה ומה הנהלים ורוצה להבין על מה הם נדרשו".

לדבריו, "ברמה האישית זה לא מפריע לי אני לא שם. מה שהם עשו כרגע זה להעמיד את כל חברי הכנסת מ-2014 כחשודים פוטנציאליים. מה שיותר חשוב לי זה נהלי המשטרה. האם ניצב קם בבוקר ומחליט לסרוק את מחשבי המשטרה ובודק את חברי הכנסת? אני רוצה להבין מדוע ולמה.

''כל דבר שיש למשטרת ישראל מולי שתפרסם את זה באישורי בכל מהדורת חדשות ואם עברתי על החוק שגם יעמידו אותי לדין".

אמסלם ציין גם כי הוא מתנגד להצעת החוק שהעלה ח"כ יואב קיש, המבקשת למנוע מחברי כנסת לעתור לבג"ץ נגד החלטותיה של הכנסת.

"שמעתי את זה עכשיו ולא מכיר את ההצעה", ציין אמסלם. "אני לא מצליח להבין את ההיגיון שבה ואני אשוחח על כך עם ח"כ קיש כדי שיסביר לי את היגיון. אני לא מצליח להבין למה חבר כנסת אמור להיות שונה מכל אזרח אחר? אם הח"כים לא יגישו הם ישלחו אזרחים או ארגונים אחרים להגיש במקומם".

לדבריו, "זכותו של כל אדם לפנות לבג"ץ. אני לא רואה זילות של הכנסת בכך שבנושא שהכנסת קיבלה החלטה היא מגיע לבג"ץ. במדינה דמוקרטית בג"ץ רשאי לבקר את החלטות הכנסת. יש לי ביקורת על הבג"ץ שמשנה את חוקי הכנסת.

''אם מחר הכנסת תקבל הצעת חוק קיצונית אז חבר כנסת לא יכול לפנות לבג"ץ? האופוזיציה לא שותפה לחוק אז היא לא תוכל לפנות לבג"ץ? לא נשמע לי סביר, מה אנחנו מפחדים מבג"ץ? בג"ץ הוא אויב האומה?".