אילוסטרציה
אילוסטרציהThinkstock

פעוט בן שנתיים הובא בחודש שעבר למרפאת "טרם" באשדוד לאחר שרגלו נשברה.

הפעוט זכה לטיפול מהיר ורגלו וגבסה, אך לאחר יומיים שבו למקום לאחר שהפעוט זעק כאבי תופת.

ערוץ 2 דיווח כי בבדיקה התברר כי הצוות הרפואי גיבס את הרגל הלא נכונה והפעוט סבל במשך יומיים תמימים. ההורים הסבירו כי סברו שהכאב נובע מהכאבים בעקבות השבר והגבס ועל כן נתנו לו משככי כאבים וניסו להרגיעו. רק לאחר שמצבו החל להידרדר וחום גופו עלה, החליטו לפנות בשנית למרפאה.

לאחר בדיקה קצרה הבין הצוות הרפואי את הטעות שנעשתה, הסירו את הגבס מרגלו השמאלית של הפעוט וגיבסו את הרגל הימנית, זו שאכן נשברה. כעת הוריו של הפעוט תובעים יותר מ-100 אלף שקלים מהמרפאה, בגין הנזקים הרפואיים, אובדן ימי העבודה, ההוצאות הרפואיות והנזק העתידי שעשוי להיגרם לילד בשל החבלות שנגרמו לו.

בכתב התביעה נטען כי הרופאים במקום "לא נקטו בכל האמצעים המתאימים על מנת להבטיח את מניעת האירוע ולא אבחנו את מצבו של הפעוט כהלכה. הם גיבסו את רגלו הבריאה של התובע תוך הזנחת רגלו הפגועה והתרשלו במהלך הבדיקה והאבחון וביצעו אותם שלא כיאות. בכך העניקו לתובע טיפול רשלני בקלות דעת ובחוסר אחריות משווע". עוד נכתב כי "התנהלות המרכז הרפואי הסבה לילד בן שנתיים כאב וסבל מיותר ואף גרמה לו לנכות בפועל".

מרשת מיוני טרם נמסר בתגובה: "בביקורת אליה הוזמן המטופל ובוצעה בידי מומחה בכיר באורתופדיה נמצא כי הסד הראשוני הונח על ידי הגבסן בצד הלא נכון והסד תוקן במיידי, והלקחים הופקו. יודגש כי בשום שלב לא נגרם כל נזק למטופל ותמוה אם יש כל תביעה בנדון. עד למועד פנייתכם, לא קיבלנו אף פניה, תלונה או תביעה בנדון. טרם תמשיך להעניק למאות אלפי לקוחותיה טיפול מקצועי במסירות ובזמינות".