משטר כיבוש שנקרא בג"ץ

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) מתייחס בראיון לערוץ 7 להצעת החוק שהעלה ח"כ יואב קיש, המבקשת למנוע מחברי כנסת לעתור לבג"ץ נגד החלטותיה של הכנסת.

לדבריו, "הצעת החוק היא תחילתה של החזרת הדמוקרטיה במדינת ישראל אחרי שנשלטה ונשלטת על ידי דיקטטורה במשטר כיבוש שנקרא בג"ץ שמתערב בשלטון, קובע לא רק לחברי הכנסת אלא גם לפקידי ממשלה ופוסל חברי כנסת. איך הוא קיבל את הכוח הזה? על ידי זה שחברי כנסת פונים אליו בעתירות.

ראש הממשלה מבקש רשות מבג"ץ אם לאמץ את מתווה הגז? אני סבור שהחוק של ח"כ קיש חשוב מאוד, חשוב מאוד שחברי הכנסת ישמרו על השליחות שלהם מטעם הציבור לשמור על הדמוקרטיה ולשמור מפני רשויות השלטון ומפני בג"ץ".

"אני לא יודע אם בג"ץ בעקבות החוק יתערב יותר", אומר אייכלר, "בג"ץ יתערב כל זמן שיהיו לו 30 אלף שוטרים שיעשו את דברו. בג"ץ יכול לשלוח היום שוטרים ולעשות דבר פשע".

אייכלר סבור כי המיעוטים מעולם לא קיבלו הגנה מבג"ץ כאשר נחקק חוק נגדם, "מי אישר את ההתנתקות מגוש קטיף? מי פסק שצריך להרוס את הישוב עמונה למרות שאין דורשים לקרקע? בג"ץ הוא השלטון, הוא הממסד שמפניו המיעוטים צריכים להתגונן - בג"ץ לא מגן על מיעוטים. בג"ץ מגן על הרפורמים שמשחדים אותו, הוא מגן על החזקים, אשכנזים חילונים וכל המאפיינים שדיברו עליהם. בג"ץ הופך מרשות שופטת לרשות שולטת - זו סכנה לדמוקרטיה".

אייכלר מתייחס בראיון גם למסמך של אגף החקירות במשטרה הכולל בתוכו מידע מודיעיני על עבירות פליליות לכאורה שביצעו חברי כנסת ושרים, "לי זה היה ברור. מישהו חושב שיש חבר כנסת אחד או איש ציבור שהמשטרה לא אוספת עליו חומר? יש איש ציבור אחד שחושב שאנחנו חיים במדינה דמוקרטית?".

"אני לא מודאג, אני חי את המציאות הזאת. במדינה דמוקרטית זה לא יכול לקרות אבל במדינת ישראל זה חייב לקרות. מדינת ישראל היא מדינה דיקטטורית שקבוצה קטנה מאוד שולטת בה, שמי שנכנס אליו הוא חלק מהמסד הדיקטטורי שכל תפקידו הוא לשלוט בעם, להעסיק את העם בדברים שלא נוגעים אליו כמו גיור ודת ומדינה במקום שיעסקו בדיור, כלכלה, חינוך, תחבורה.

בממסד השלטוני יושבים אנשי מערכת הפקידות הבכירה במשרד המשפטים והאוצר, מנהלים לא רק את החיים של האזרחים אלא גם כאן בכנסת את הוועדות. הם מורחים את חברי הכנסת, ושרי הממשלה פוחדים על העור של עצמם וכל אחד מהם יודע שיש עליו תיק וברגע שהשלטון האמתי ירצה - כל הקונספירציה הזאת תהפוך למציאות. צריך לחזק את המוסדות הדמוקרטיים, לחזק את הרשויות המקומיות ונציגי הציבור, לחזק את הארגונים האזרחיים שאינם כפופים לשלטון, ולנסות לשרוד בדיקטטורה הזאת".