בקרוב: דייויד בלאט חוזר לתל אביב

המאמן שהיה לאחרון שזכה עם המכבים מתל אביב באליפות הליגה ובאליפות אירופה, יפגוש את הצהובים עם קבוצתו החדשה דרושפאקה כחלק מאימון

נרי וייס - ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ו

בלאט. חוזר לתל אביב
בלאט. חוזר לתל אביב
עודד קרני, מנהלת הליגה

חוזר לבית. דייויד בלאט עזב את מכבי תל אביב בסיום עונת 2013/14 עם זכיה בכל התארים האפשריים: גביע המדינה בכדורסל, אליפות ליגת ווינר סל ואליפות אירופה.

במכבי לא האמינו כי בלאט יצליח לזכות בכל התארים כשבאמצע העונה עוד חשבו לפטרו, אך זה לבסוף הצליח לעשות את הלא יאומן ובתום אותה עונה החליט לנסות את מזלו בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA.

במכבי עוד ניסו להניא אותו מלעשות זאת, אך המאמן הישראלי-אמריקאי היה נחוש במידת הצלחתו כשלא מעט קבוצות התעניינו בשירותיו כעוזר מאמן. הקבוצה היחידה שהסכימה להמר עליו כמאמן ראשי הייתה קליבלנד קאבלירס וכשבוע לאחר חתימתו של בלאט בקבוצה, חתמו גם לברון ג'יימס ויתר כוכבי הקבוצה, והחלום רק נהיה גדול ומוחשי יותר.

ההמשך ידוע כשבלאט פוטר באמצע העונה האחרונה שהסתיימה באליפות היסטורית של קבוצתו הקודמת, ולאחרונה חתם המאמן הישראלי-אמריקאי בשורות דרושפאקה הטורקית, כשהחוזה עליו חתם נאמד בכמה מליוני דולרים וכן לרשותו עומד צ'ק פתוח לרכישת שחקנים.

עוד לפני ששתי הקבוצות סיימו את מלאכת בניית הקבוצה, כבר סיכמו ביניהן מכבי תל אביב ודרושפאקה הטורקית על קיום משחק ידידות ביניהן במהלך חודש אוקטובר, רגע לפני שהעונה האירופית מתחילה. למעשה, תהיה זו הפעם הראשונה מאז עזב את מכבי תל אביב עם הטרבל בעונת 2013/14, בה דייויד בלאט יחזור להיכל מנורה מבטחים.

מעבר לעובדה כי בין הנהלת הצהובים למאמן הטורקים החדש עומדים קשרים טובים, הסיבה לקיום המשחק מול יריבה בדמותה של דרושפאקה היא בעיקר בשל הפורמט החדש של היורוליג כשבעונה הקרובה צפויים המכבים להיפגש עם יריבות ברמה גבוהה, ושם מקווים כי היריבה הטורקית העשירה תכין אותם לדבר האמיתי.

לא תהיה זו הפעם הראשונה בה בלאט יפגוש את המכבים בתור מאמן היריבה כשזה פגש אותם פעמיים במסגרת היורוליג בעונת 2007/08, כשאימן את אפס פילזן הטורקית. במשחק שהתקיים ביד אליהו הפסיד בלאט למכבים מתל אביב תחת אימונו של עודד קטש בתוצאה 67:73, ובאיסטנבול נכנע בתוצאה 83:68 לצביקה שרף, ששב לעמדת המאמן אצל הצהובים לאחר פיטוריו של קטש.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il