שוער סלובקיה היום. לא עמד בפני אלופת העולם
שוער סלובקיה היום. לא עמד בפני אלופת העולםצילום: רויטרס

עכשיו אפשר להכריז באופן סופי - אליפות אירופה לנבחרות נפתחה סוף כל סוף. אחרי טורניר יבש כמעט, עם כדורגל טקטי ביותר והכרעות לקראת תום הזמן החוקי של המשחק ולעיתים אף אחריו, סוף כל סוף הרמה של הכדורגל בטורניר המתקיים בצרפת, הגיעה ליעדה והצדיקה את הציפיות מנבחרות הכדורגל האירופיות.

לאחר שנבחרת צרפת גברה על אירלנד מוקדם יותר היום (ראשון) כשביצעה מולה מהפך תוך 3 דקות במהלך המחצית השניה, התייצבה אלופת העולם, נבחרת גרמניה למשחק מול נבחרת סלובקיה.

בניגוד למשחקיהם במהלך שלב הבתים בטורניר, הפעם הגרמנים לא איפשרו ליריבה שממול להוות אתגר של ממש כשכבר בפתיחה אפשר היה לחוש את ההרגשה שהפעם זה ייגמר עם ניצחון קליל ומהיר. ואכן, כבר תוך 8 דקות מהפתיחה עלתה אלופת העולם ליתרון מרגליו של ג'רום בואטנג שכבש את השער הראשון במשחק והראשון שלו במדים הלאומיים.

מריו גומז הנהדר הכפיל את התוצאה עוד לפני הירידה למחצית לטובת הנבחרת הגרמנית כשכבש בדקה ה-43, ואילו עשרים דקות לאחר מכן, בדקה ה-63 ויוליאן דראקסלר נעץ את הכדור האחרון ברשת של היריבה שמסלובקיה שמסיימת את מסעה בטורניר עם ההפסד הגבוה בטורניר. גרמניה? היא תחכה ליריבה הקשה ביותר בשלב הבא ככל הנראה, המנצחת במשחק שבין ספרד לאיטליה.

חשבתם שגרמניה רשמה את התוצאה הגבוהה ביותר בטורניר? תחשבו שוב. נבחרת בלגיה שעלתה לשחק לאחר אלופת העולם, פגשה את נבחרת הונגריה המפתיעה והביסה אותה בקלות מרגיזה בתוצאה 4:0.

ללא שוערם של ההונגרים, גאבור קיראי, התוצאה הייתה עוד יותר גבוהה כשהבלגים סוף סוף עמדו בציפיות מהם ובכך עלו לראשונה מאז 1980 לרבע גמר היורו.

הבלגים, שפתחו את הטורניר עם הפסד בתוצאה 2:0 לנבחרת איטליה, יפגשו בשלב הבא את נבחרת ווילס. הבלגים יגיעו לגמר הטורניר? ביכולת כמו שהפגינו הערב, אין זה יהיה מפתיע כלל.