רון חולדאי. בלומפילד יורחב
רון חולדאי. בלומפילד יורחב פלאש 90

אצטדיון בלומפילד יכלול 29 אלף מקומות. כך הודיע הבוקר (שני) ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי.

לאחר שאושרה התכנית לשדרוג אצטדיון בלומפילד, שבמקור תוכנן האצטדיון להכיל 24 אלף מקומות ישיבה, הנחה חולדאי את הרשות לפיתוח כלכלי שאחראית על שיפוץ האצטדיון, לבדוק אפשרות של הוספת 5,000 מקומות ישיבה.

בכל מקרה, אומרים בעיריית תל אביב-יפו כי תוספת מקומות הישיבה לא תעכב את זמן השדרוג הכולל שצפוי להימשך כשנתיים, כשעלויות הפרויקט טרם ידועות.

כזכור, החל מחודש יולי הקרוב יעבור האצטדיון ששימש כביתן של שלוש הקבוצות התל אביביות הבכירות, מכבי והפועל ת"א ובני יהודה, שיפוץ נרחב שיתקיים לאורך השנתיים הקרובות, על פי הצפי.

על פי התכנון, שיפוצו של האצטדיון לא יפגע במאפיינים הייחודיים שלו שכללו בין היתר יציעים שבנויים בצורה מיוחדת שתורמת לאווירה, כמו גם הקרבה לכר הדשא.

שיפוצו של האצטדיון הוותיק מיועד בין היתר בכדי להעמיד את זה בסטנדרטים המעודכנים של אופ"א, כדי שזה יאפשר קיום משחקים בינלאומיים הן של נבחרת ישראל והן של קבוצות הכדורגל במפעלים האירופאיים.

בעיריית תל אביב-יפו אמרו כי רוב היציעים הקיימים ישופצו ויישארו על כנם, כאשר ייבנו שטחים חדשים מתחת ליציעים וייבנו מבנים נוספים כחלק מהיציע המערבי והיציע המזרחי. לרווחת הצופים, יותקנו מספר רב של תאי שירותים, אמצעי הנגשה לנכים, מערכות הסעדה שונות ומועדוני מנויים ל-VIP. כמו כן, התכנון כולל שיפור זוויות הראייה, זרימה טובה ובטיחותית של הקהל, עמדות צילום, אולפנים לשידורי טלוויזיה, מערכות תאורה, חדרי בקרה ואזורים ייעודיים לרכבי שידור.

בנוסף, גם באזור השחקנים יתבצעו שינויים כששם ייבנו ארבעה מתחמי מלתחות הכוללים, בין השאר, חדרי מאמנים, חדרי שופטים, בדיקות סמים, חדר רופאים ובקרים.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו אמר כי "שאיפתנו היא להעניק לציבור הרחב מתקן ברמה הגבוהה ביותר לצד השמירה על נכסיה הקיימים של העיר. הגדלת מספר המושבים, היא נדבך חשוב בהכשרת האצטדיון העירוני והתאמתו לצרכים והסטנדרטים הבינלאומיים של המאה ה-21".

עוד אמר חולדאי, "אני בטוח כי לאחר סיום העבודות וחניכת האצטדיון המשודרג, אוהדי הכדורגל במדינת ישראל, יפיקו הנאה מרבית מהאצטדיון מרמתו הגבוהה ביותר ומחוויית צפייה ייחודית ואיכותית"

אלון סולר, יו"ר ועדת הספורט בעיריית תל אביב-יפו אמר כי "לאוהדים ולקבוצות התל אביביות מגיע אצטדיון טוב יותר, ותוך כשנתיים בלומפילד יחזור לחזית מתקני הספורט בישראל".

לדברי סולר, הוספת מקומות הישיבה מגיעה לאור האפשרות הכלכלית שבדבר. "אני שמח שבמסגרת בחינה נוספת של תכנון האצטדיון, התאפשר לנו להרחיבו באופן משמעותי יותר הן מבחינה תכנונית והן מבחינה תקציבית, נוכח העלות השולית הפוחתת של הוספת המושבים", אמר סולר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו