"מסתכל מאה שנים קדימה ורואה אסון"

שר התפוצות בנט, התייחס בדיון בכנסת לסוגיית ההתבוללות, וטען כי מדובר באסון בסדר גודל של גלות עשרת השבטים, חורבן הבית והשואה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בסיון תשע"ו

שר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט, הציג היום (שני) את התוכנית לחיזוק הזהות היהודית והקשר לישראל בחינוך יהודי בחו"ל.

התוכנית, אשר מקודמת במסגרת עבודת מטה ממשלתית של משרד התפוצות ומשרד החינוך, תפעל לבניית זהות יהודית משמעותית וקשר לישראל בקרב תלמידי בתי ספר יהודים בעולם, תוך מיקוד בהנחלת לימודי יהדות, לימודי עברית ולימודי ישראל וכן פעילות יוצרת זהות במערך הבית ספרי.

בשלב הראשון תתמקד התכנית בעשרות בתי ספר יסודיים ותיכונים באמריקה הלטינית ובאירופה ובמסגרתה יוקם גוף אשר יסייע בכתיבה והטמעה של תוכניות לימודים, הכשרת מורים וליווי מנהלי בתי הספר היהודים. כמו כן, הגוף יפעיל רשת תמיכה מקצועית שתחבר בין אנשי חינוך בתפוצות למקבילהם לטובת סיוע הדדי והעברת ידע מקצועי בין בתי הספר.

השר בנט אמר בדיון, "אני מסתכל מאה שנים קדימה ורואה אסון. למדינת ישראל יש אחריות לשימור הזהות היהודית והזיקה לישראל של כל יהודי באשר הוא ובכל מקום שייבחר לחיות בו. כשר תפוצות קיבלתי החלטה אסטרטגית, לבנות תכנית להנחלת וחיזוק הקשר עם ישראל בקרב בתי הספר בתפוצות".

עוד הוסיף השר בנט, "בתי הספר היהודיים מהווים מרכז קהילתי חשוב – הן כמקום לחינוך הדור הבא והן למפגש ועיצוב הזהות היהודית של מעגלים רחבים יותר. על מדינת ישראל לסייע לצוות החינוכי להמשיך ולפתח תכניות חינוך שיחברו בין החלקים השונים של העם היהודי ובין העם היהודי למדינת ישראל".