בלאט: תיזמון טוב להסכם עם לטורקיה

המאמן הישראלי-אמריקאי שמאמן את דרושפאקה הטורקית התייחס להסכם שנחתם היום בין ישראל לטורקיה, על רקע משחק האימון שנקבע בין הקבוצות

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"א בסיון תשע"ו

בלאט. בעד ההסכם עם טורקיה
בלאט. בעד ההסכם עם טורקיה
פלאש 90

"דרושפאקה ואני שמחים וגאים להיות אורחים של מכבי למשחק קדם עונה מרגש ומעניין", כך אמר מאמן קבוצת דרושפאקה הטורקית, המאמן הישראלי-אמריקאי דייויד בלאט, בראיון לאתר הרשמי של מועדון הכדורסל התל אביבי.

כזכור, ב-4 באוקטובר ישוב בלאט לאולמה של מכבי ת"א, היכל מנורה מבטחים, כשהפעם יעמוד הוא על הקווים של הקבוצה האורחת, לאחר שאימן את הצהובים מתל אביב במשך מספר שנים כשהאחרון שבהם היה בעונת 2014 אותה סיים עם כל התארים האפשריים, אליפות הליגה, גביע המדינה שבכדורסל ואליפות אירופה - אליפות היורוליג.

בלאט שיגיע יחד עם קבוצתו הטורקית למשחק שיהווה עבור שתי הקבוצות מפגש הכנה לעונה הארוכה, פחות משבועיים לפני פתיחת היורוליג, שם צפויות שתי הקבוצות להיפגש עוד פעמיים לכל הפחות בעונה הקרובה.

"זה יהיה משחק אימון ברמה הגבוהה ביותר, שיעזור לשתי הקבוצות בהכנות האחרונות שלהן לעונה החדשה ביורוליג ובליגה המקומית", סיפר בלאט על הסיבה למשחק האימון בזמן צפוף כל כך לפתיחת העונה.

עוד התייחס בלאט בדבריו גם להסכם המתגבש עם ממשלת טורקיה כשאמר כי "במצב הנוכחי של שיפור היחסים בין ישראל וטורקיה, משחק ידידות זה לא יכול היה להגיע בתזמון טוב יותר".

לא רק עבור בלאט יהיה זה משחק הכנה רציני ראשון עם הקבוצה החדשה שלו, אלא גם למאמן המכבים מתל אביב יהיה זה משחק רציני ראשון עם קבוצתו החדשה. לראשונה באותו המשחק יעמוד "הג'ינג'י" ארז אדלשטיין על הקווים של המכבים מתל אביבו מול הקהל הביתי שיגיע להיכל.

"מחכה לאוהדי מכבי, ולי ברמה האישית, ערב מאוד מרגש", אמר אדלשטיין, "מדובר במשחק שיחתום תקופת טרום עונה קשה ועמוסה במפגשים עם יריבות מהטופ האירופי".

אדלשטיין, שמגיע למכבים לאחר שאלה לא הצליחו להתגבר על עזיבתו של בלאט, ידע לחלוק גם כבוד ופירגון לחבר, מאמן הטורקים. "על המורשת וההישגים הגדולים של דייויד במועדון לא צריך להוסיף, ומגיעה לו קבלת הפנים הכי מיוחדת ומרגשת שאפשר בהיכל שהיה בית עבורו".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il