שחקני איסלנד חוגגים הערב סנסציה גדולה
שחקני איסלנד חוגגים הערב סנסציה גדולהצילום: רויטרס

חשבתם שהניצחון מוקדם יותר של איטליה על נבחרת ספרד היא הפתעה? תחשבו שוב. נבחרת איסלנד ממשיכה להפתיע את יתר הנבחרות כששוב זו ניצחה יריבה עדיפה עליה בהרבה, הפעם הקורבן הייתה נבחרת אנגליה ובזמן הכי לא טוב עבורה, בשלב הנוק-אאוט של שמינית גמר היורו.

בכל פעם מגיעה נבחרת אנגליה כשהיא פייבוריטית להתקדם עד לשלבים המאוחרים של הטורניר, ובכל פעם כושלת מחדש. הפעם, גם בעולם ולא רק באנגליה היו בטוחים, הנבחרת האנגלית תלך עד הסוף. אז היו בטוחים.

דווקא נבחרת איסלנד הקטנה והמפתיעה הראתה שעם הרבה כח רצון, מעט יכולת ומשמעת טקטית גבוהה, אפשר לנצח כל יריבה, בטח אם מדובר כנראה בנבחרת אנגליה שמספקת הוכחה נוספת לעצם היותה לוזרית.

הפתיחה הייתה שייכת דווקא לאנגלים שעלו ליתרון במשחק כבר בדקה הרביעית כשווין רוני כבש מהנקודה הלבנה שמ-11 מטרים אל תוך שערם של האיסלנדים. לא עברו שתי דקות, והאיסלנדים הקטנים הצליחו להשוות ממש משום מקום. 13 דקות לאחר שער השיוויון, טעות של שוער האנגלים ג'ו הארט הביאה את האסילנדים לכבוש בקלות וללא הפרעה את השער השני של הנבחרת שהיווה גם את שער הניצחון.

במשחק הבא תפגוש איסלנד את המארחת צרפת, וזו תצטרך להיזהר מקוטלת הענקיות הקטנה שמאיסלנד.

עצם העפלתה של הנבחרת הקטנטנה מצפון אירופה, הפתיעה רבים, והמשך מסעם בשלבי הטורניר מעוררים התפעלות וקנאה, כשנבחרת ישראל עוד תקועה שנים באותו המקום. אנגליה? זו שוב כושלת ברגע האמת כשהלחץ שיתק את שחקני הנבחרת שניסו ללא הצלחה.

עם סיום המשחק מסתיים שלב שמינית גמר היורו, ותמונת המשחקים בשלב הבא, שלב רבע הגמר נראית כך:

פולין - פורטוגל, ווילס - בלגיה

גרמניה - איטליה, צרפת - איסלנד.

מי המנצחות יעפילו לחצי הגמר?