פסטיבל "אמנות בצומת"

התוכנית, פסטיבל בתוך פסטיבל, מאפשרת ליוצרים ניסיוניים להשמיע את קולם הייחודי ולאתגר את הקהל בשפות חדשות.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"ב בסיון תשע"ו

"אמנות בצומת", הינה תכנית במסגרת הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע בירושלים הנותנת ביטוי לצומת שבין קולנוע ניסיוני, אמנות הוידיאו ואמנות פלסטית.

התוכנית, פסטיבל בתוך פסטיבל מאפשרת ליוצרים ניסיוניים להשמיע את קולם הייחודי ולאתגר את הקהל בשפות חדשות.

במסגרת פסטיבל ”אמנות בצומת” המתקיים זו השנה ה-12, מוצעת לקהל הרחב תכנית מגוונת של קולנוע ניסיוני ואמנות חדשניים. השנה, בתחרות אמנות ווידאו וקולנוע ניסיוני, יוענקו פרסים בסכום של 20,000 שקל, תרומת רבקה סקר וקרן משפחת אוסטרובסקי.

במסגרת אירועי הפסטיבל יוקרנו בתחרות לאמנות וידאו וקולנוע ניסיוני שישה סרטים מן השנה האחרונה שנבחרו מתוך כמאה סרטים שהוגשו לתחרות. כמו כן תתקיים מיני-רטרוספקטיבה של סרטיו הנדירים של הקולנוען פורץ הדרך דוד גרינברג אשר נפטר ב1991 באוצרות של חן שינברג.

חללי המרתפים של בית המצורעים לשעבר בו שוכן מרכז "מעמותה" בבית הנסן יארח תערוכת יחיד ראשונה בישראל של אמנית ישראלית מרתקת המתגוררת ויוצרת בברוקלין קרן שביט בשיתוף עדי עמרי. יצירותיה של שביט חוצות גבולות שבין הפרטי לציבורי, בין החיים לאמנות, בין השוליים למרכז לכדי יצירה בעלת עושר פיוטי וחתרני יוצאי דופן.

במסגרת תכנית הפסטיבל יוקרנו 3 סרטים קצרים ראשונים של הבמאית שנטל אקרמן. הכניסה חופשית לכל האירועים של אמנות בצומת בבית הנסן.