רפורמת הקורנפלקס יוצאת לדרך

בעקבות התערבות שר האוצר ושר הבריאות: רפורמת הקורנפלקס תגיע ביום חמישי הקרוב לאישור ועדת העבודה, הרווחה והבריאות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב בסיון תשע"ו

בעקבות התערבות שר האוצר משה כחלון ושר הבריאות יעקב ליצמן רפורמת הקורנפלקס תצא לדרך באופן מיידי ולא תידחה ב-4 חודשים כפי שנקבע בדיון שהתקיים בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות בתחילת החודש.

כזכור, בתחילת החודש התקיים דיון בוועדה בזמן ששר האוצר שהה בחו"ל ובו הוחלט על דחיית הרפורמה ב-4 חודשים, זאת ללא ידיעתו ובניגוד לדעתו.

עם חזרתו של שר האוצר לארץ הוא פנה לשר הבריאות בבקשה לקדם את הנושא באופן מיידי. השר ליצמן נעתר לבקשתו של כחלון והנחה את מנכ"ל משרדו משה בר סימן טוב לפעול בתיאום עם מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד כדי להביא לסיום הסאגה בהקדם האפשרי.

בעקבות הסיכום בין השרים הקצה משרד האוצר למשרד הבריאות את כל המשאבים הנדרשים על מנת להתקין את התקנות הדרושות להכנסת הרפורמה לתוקף באופן מיידי.

ביום חמישי הקרוב יובאו התקנות לאישור ועדת העבודה, הרווחה והבריאות ולאחר מכן תיכנס הרפורמה לתוקף.

את רפורמת הקורנפלקס קידמו כחלון וליצמן במסגרת דיוני התקציב לשנים 2015-2016. הרפורמה שגובשה ע"י משרדי האוצר, הבריאות, והכלכלה נועדה להגדיל את היצע המזון המיובא, לאפשר יבוא מקביל, להגביר את התחרות ולהוזיל את מחירי מוצרי המזון המיובאים.

הרפורמה תחול על מוצרים דוגמת דגני בוקר, ביסקוויטים, קרקרים, חטיפים, פסטות, אורז ומוצרים נוספים וצפויה להביא להוזלת מחירים משמעותית בשוק המזון היבש.