האוהדים לחצו: משחקה של בית"ר ישודר

כשנראה היה כי משחקה הראשון של הירושלמים במסגרת הסיבוב הראשון של מוקדמות הליגה האירופית, לא ישודר, לחץ האוהדים שינה את המצב

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ב בסיון תשע"ו

האוהדים לחצו: משחקה של בית"ר ישודר-ערוץ 7
אוהדי בית"ר (ארכיון). הצליחו במחאתם
צילום: פלאש 90

בית"ר ירושלים כבר המריאה לבוסניה לקראת משחקה הראשון במסגרת הסיבוב הראשון של מוקדמות הליגה האירופית, כשמלבד תמונת סגל השחקנים שעוד לא הושלמה, עבור אוהדי הירושלמים נותרה שאלה מהותית לא פחות - כיצד יראו את המשחק הרשמי הראשון של קבוצתם האהודה.

אוהדי הקבוצה קיבלו בזעם רב את ההודעה כי משחקם הראשון לעונת 2016/17 של הירושלמים לא ישודר באף ערוץ טלוויזיה, והחליטו לעשות מעשה.

לאחר לחצים רבים ומחאת אוהדים יעילה, בערוץ הספורט הרימו את הכפפה והודיעו כי ישדרו את משחק הירושלמים מול סלובודה טוזלה הבוסנית ביום חמישי הקרוב, אך הדבר נעשה ברגע האחרון כמעט.

בתחילה נראה היה כי המשחק לא יועבר בשידור ישיר בטלוויזיה בארץ כשלטענת חברת צ'רלטון, שמחזיקה בזכויות השידור של משחקים רבים הדבר היה נתון להחלטת מועצת הכבלים והלווין שקבעה כי לא ניתן לשדר משחק חוץ רשמי של קבוצה ישראלית בערוץ בתשלום.

וכך בעוד שמשחק הגומלין ישודר בצ'רלטון, שם הודיעו כי לא ישדרו את המשחק הראשון של הקבוצה מהבירה. מנגד, במועצת הכבלים והלווין טענו בתוקף כי לא הוגשה אף בקשה על ידי חברת צ'רלטון לרכישת זכויות השידור וכאמור, רק לאחר לחצים רבים, מיילים וטלפונים שהגיעו ללא הפסקה, החליטו בערוץ הספורט לשדר את משחקם הראשון לעונה של הירושלמים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il