סופית: כוכב מכבי ת"א חתם בסין

סוף לסיפור. אחרי התבלטויות רבות חתם ערן זהבי על חוזה לשנתיים וחצי בקבוצת גוואנגז'ו הסינית. יקבל 30,000 דולרים על כל שער

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ג בסיון תשע"ו

קפטן מכבי תל אביב וכוכב הקבוצה בעונות האחרונות, עובר באופן סופי ורשמי לליגת הכדורגל הסינית. אחרי התלבטויות רבות של זהבי ומשפחתו, וכשכבר נראה היה כי השחקן יישאר במדים הצהובים של תל אביב, חתם היום (רביעי) זהבי על חוזה לשנתיים וחצי בקבוצת גוואנגז'ו הסינית.

זהבי שכבר הביע נכונות לוותר על ההצעה הגבוהה מהקבוצה הסינית בכדי להישאר בתל אביב, המריא לסין דרך שדה התעופה באיסטנבול, כשסלע המחלוקת בינו לקבוצתו הישראלית הקודמת עמדה על הכיסוי הביטוחי כשהקבוצה סירבה לבטח את השחקן ודרשה כי זה יישא בעלויות הביטוח. משסירב השחקן, המריא זה יחד עם סוכנו רונן קצב לסין ובהגיעם לשם התרשם השחקן מהעיר, המתקנים החדשים והיומרות של הקבוצה הסינית.

אחרי שגם עם הקבוצה הסינית התגלו מספר קשיים ומחלוקות בעיקר בכל הקשור לענייני המיסוי, נפתרו אלה בשעת לילה מאוחרת כשהקבוצה הסינית הגדילה את סכום החוזה שהוצע לזהבי והגדילה לעשות כשהוסיפה סעיף בחוזה השחקן שיעניק לו 30,000 דולר על כל שער שיכבוש במדי הקבוצה הסינית.

יועציו הישראלים של זהבי, עורך הדין יוסי גאייר ורואה החשבון גדי סולומוביץ', עברו על החוזה ונתנו את אישורם למהלך שמביא את כוכב מכבי תל אביב לעזוב את הקבוצה לאחר שלוש עונות במדים הצהובים.

גובה החוזה עליו חתם זהבי מוערך בלמעלה מ-12.5 מיליון דולר, אותם ירוויח בשנתיים וחצי הקרובות. משחקו הראשון של זהבי במדי הקבוצה הסינית יתקיים בימים הקרובים, כשאת משחקם של הסינים בגביע שיתקיים היום, יראה זהבי מהיציע בשל הסיבה כי לא ערך עם הקבוצה אימון אחד.

מרטין ביין, מנכ"ל המועדון ברך את זהבי על מעברו לקבוצה הסינית כשלאתר הרשמי של הקבוצה אמר כי "ברצוננו לברך את ערן על תרומתו העצומה למועדון במהלך השנים בהן היה שחקן וקפטן של מכבי ת"א".

ביין ציין בדבריו, כי העברתו של זהבי לקבוצה הסינית מהווה את שיא ההעברות בכדורגל הישראלי. "העברת שיא זו מהווה כבוד גדול לערן, למועדון ולמדינת ישראל והינה עדות לשאפתנות ורמת המקצוענות הגבוהה אותה הפגין במהלך שנותיו במכבי. אנו בטוחים כי כל מי שקשור למכבי ת"א: ההנהלה, השחקנים, הצוות, העובדים והאוהדים מאחלים לערן הצלחה במועדונו החדש ובעתיד".

גם המנהל הספורטיבי של הצהובים, ג'ורדי קרויף, אשר לו היה חלק מרכזי בהחתמתו של הכוכב לפני 3.5 שנים נפרד מזהבי כשאמר "ראשית, ברצוני לברך את ערן ולהודות לו על 3.5 שנים מדהימות במכבי ת"א. עבודה קשה ושאפתנות תמיד משתלמות וצריכות להוות דוגמא לכולם. כולנו עצובים על עזיבתו של ערן והוא יחסר לכולנו. אני מאחל לערן בהצלחה ומקווה שביום מן הימים הוא ישוב הביתה למכבי".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il