הקשישים חוגגים בר מצווה לילדים
הקשישים חוגגים בר מצווה לילדים צילום: יוני רייף

עשרה חניכים ממוסדות "מגדל אור" חגגו את חגיגת בר המצווה שלהם בטקס ייחודי, אשר התקיים בבית טובי העיר וניתן כתרומת הדיירים, זו השנה העשירית.

הטקס נערך במעמד רב מגדל העמק הרב יצחק דוד גרוסמן, הרב נתן שפירא - רב בית טובי העיר, הרב יהודה לייב פורוש - ראש ישיבת 'אור ירושלים' וראש בית המדרש של בית טובי העיר, פינחס שפילמן יוזם הפרויקט, דיירי בית טובי העיר ומאות אורחים.

התלמידים אשר הגיעו ממגדל העמק, זכו לקבלת פנים חגיגית, סעודה, תכנית מוזיקלית, חלוקת תפילין, טלית, שעון, חליפה וחגיגה גדולה, הכל אודות לטוב ליבם ותרומתם של דיירי בית טובי העיר.

הרב גרוסמן בירך את הקהל והילדים ואמר, "אתם רבותיי שגרים בבית טובי העיר יש לכם את הזכות לחזק את הילדים האלה. יש לנו, לכולנו את הזכות הזו. אתם יודעים מה זה לעודד את הילדים האלה, כמה זה חשוב בשמיים. לתת להם שמחה, טלית ותפילין. הם שמחים לראות שאתם חושבים עליהם ושהם יגדלו הם יחזירו את מה שנתנו להם".

שפילמן היזם החל בפרויקט זה לפני שנים רבות וכאשר עבר לבית טובי העיר החגיגה עברה עימו לשם.

"תורה זה אור, אור זה תורה. התורה תביא אור לעולם כולו. לאור יש חשיבות מיוחדת. 'מגדל אור' נותן אור ל-6,000 ילדים, מלמד אותם תורה ומגדל אותם עד עצמאות. אנחנו, דיירי בית טובי העיר שמחים לתת את חלקנו, עבור הילדים ומקווים כי בע"ה גם שנה הבאה נחגוג כאן עם ילדים נוספים", אמר.