השרה רגב: להדיח את תומא-סולימאן

שרת התרבות דורשת מאדלשטיין להדיח את הח"כית הערבייה מתפקיד יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, לאחר שסירבה לקיים דיון על חיילות צה"ל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג בסיון תשע"ו

השרה רגב: להדיח את תומא-סולימאן-ערוץ 7
עאידה תומא סלימאן
צילום: דוברות הכנסת

שרת התרבות והספורט מירי רגב שוחחה היום (רביעי) עם יו''ר הכנסת יולי אדלשטיין וקראה לו להדיח במיידית את חברת הכנסת עאידה תומא-סלימאן מתפקידה כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, לאחר שסירבה לדון בוועדה על חיילות צה"ל.

"זה תקדים מסוכן שמבזה את כנסת ישראל ואסור לעבור על זה לסדר היום", אמרה רגב.

לדבריה, תומא-סלימאן חשפה את הפנים האמיתיות של הח"כיות הערביות שמסרבות לעשות הפרדה בין דעות פוליטיות להיבטים מקצועיים שתפקידן מחייב. "יו"ר הכנסת חייב להדיח אותה מתפקידה לאלתר", הדגישה רגב.

אמש דווח בערוץ 2 כי הוועדה לקידום מעמד האישה בראשה עומדת ח"כ תומא סלימאן, לא תקיים כל דיון ביום המיוחד שיצוין בכנסת לכבודן של חיילות צה"ל, בעוד כשבועיים.

ח"כ תומא-סלימאן מהרשימה המשותפת קיבלה פניות לקיים דיון באחת הסוגיות שמעסיקות את חיילות צה"ל, אולם היא נמנעה מלקבוע דיון שכזה.

חברות הכנסת החברות בוועדה, ח"כ מירב בן ארי (כולנו), ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) וח"כ שולי מועלם (הבית היהודי), פנו לח"כ תומא-סלימאן ודרשו לקיים דיון בנושא.

בתגובה לטענות אמרה ח"כ תומא-סלימאן, "אני לא שירתי בצבא, אין בסביבה שלי מי שמשרתת בצבא, אני לא יודעת מה הן הבעיות שקיימות שם וזה לא על סדר יומי".

"עד היום הזה לא הייתה פנייה לוועדה לקידום מעמד האישה שלא טופלה ולא הובאה לדיון. אני כעאידה מתעניינת בנשים מודרות ונשים עניות, נשים בדיור ציבורי. הנושא של חיילות זה לא הנושא שלי", הוסיפה.