פורצים גנבו תמונות של אלחי ז"ל

חבורת פורצים חדרה לבית משפחתו של החייל אלחי שטרית, גנבה פריטים רבים ויקרי ערך - ונמלטה. אחד הפורצים: ערבי תושב מזרח ירושלים.

ערוץ 7 , כ"ג בסיון תשע"ו

פורצים גנבו תמונות של אלחי ז"ל-ערוץ 7
רב"ט אלחי שטרית ז"ל
צילום: באדיבות המשפחה

ביום שישי האחרון חדרו פורצים לביתה של משפחת שטרית באשקלון, בזמן שלא היו בבית.

ערוץ 2 דיווח כי הפורצים הגיעו לכל חדרי הבית, גנבו פריטים יקרי ערך והותירו אחריהם בלגן גדול - אלא שבין החפצים שלקחו היו גם זיכרונות מהבן אלחי ז"ל, שנהרג במהלך שירותו הצבאי בהתהפכות ההאמר בו נסע בגליל לפני כשנתיים.

"גנבו את הבגדים של אלחי מארון הבגדים שלו שהותרנו כמו שהיה, לקחו לו כמעט את כל הבגדים חוץ מהמדים", מספרת אמו מלי בשיחה עם חדשות 2. "לקחו גם את הבשמים שלו, את תעודת הזהות שלו - והכי כואב שגנבו גם את המחשב הנייד שלו שהיו בו תמונות, סרטונים וזיכרונות ממנו".

המשטרה הצליחה ללכוד את אחד הפורצים תושב מזרח ירושלים - אלא שהוא מסרב להסגיר את הפורצים הנוספים שהחפצים יקרי הערך נמצאים בידיהם - ובהם גם הזיכרונות מאלחי.

רב"ט אלחי שטרית ז"ל שירת בחיל ההנדסה הקרבית ונפל בעת מילוי תפקידו ב-3 באפריל 2014, בעודו בן 19. רכב ההאמר בו נסע אלחי עם חיילים נוספים התהפך סמוך לקיבוץ מלכיה שבקרבת גבול לבנון בסיום תרגיל שערכו. שניים מנוסעי הרכב נפצעו ואילו אלחי שנפצע באורח אנוש, מת כעבור זמן קצר מפצעיו.