טקס החילופים, היום
טקס החילופים, היוםצילום: דובר צה"ל

תת-אלוף רמי מלאכי מונה היום (רביעי) למפקד יחידת לוט"ם באגף התקשוב. טקס המינוי נערך במחנה לוט"ם שבצריפין, במעמד ראש אגף תקשוב, אלוף נדב פדן.

מלאכי מחליף בתפקידו את תת-אלוף דניאל (דני) ברן, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך ארבע השנים האחרונות ופורש מצה"ל לאחר 22 שנות שירות.

מפקד לוט"ם היוצא, תת-אלוף דניאל ברן סיפר כי "יחידת לוט"ם הובילה בשנים האחרונות את צה"ל להיות הצבא הדיגיטלי הראשון, כך שהטכנולוגיה אינה רק ממכנת ומאפשרת אלא מעצבת את חופש הפעולה המבצעי".

הוא פנה למחליפו ואמר, "רמי ידידי, מקבל אתה לפיקודך היום יחידה עילית כשירה ומובילה שאנשיה מסוגלים לכבוש כל יעד ולממש כל משימה שתוטל עליהם. משוכנע אני מהיכרותנו וחברותנו ארוכת השנים, כי תוביל את היחידה ואת התקשוב בצה"ל לעבר אתגרי העתיד".

המפקד הנכנס, תת-אלוף רמי מלאכי ציין כי "בשנים האחרונות הולך ומתעצם מימד הסייבר בצבא, לצד שלושת המימדים המסורתיים - אוויר, ים ויבשה. לוט"ם תמשיך ותפתח פתרונות הגנה לכלל זרועות צה"ל בארגונים הביטחוניים, תמשיך ותבטיח זמינות ורציפות של התהליכים המבצעיים בצה"ל גם בפני איומים במרחב הקיברנטי ותערך באופן מיטבי להחלטות הקרובות של הרמטכ"ל בנוגע להמשך הקמת זרוע הסייבר בצה"ל".