מהפכה בכדורגל הישראלי. בעוד שמעמד הכדורגלן הישראלי אינו גבוה במיוחד ובנבחרת הכדורגל הלאומית נוחלים כישלון אחר כישלון, ושחקנים ישראלים צעירים לא מקבלים דקות משחק והזדמנויות, כעת כל אלה רק ילכו ויפגעו, אחרי ש"חוק הזרים" עבר היום (רביעי) באופן סופי.

ההתאחדות לכדורגל אישרה היום בישיבת ההנהלה שלה את "חוק הזרים", חוק אותו דחפו קבוצות ליגת העל הבכירות כשבעיקר היו אלה האלופה וסגניתה, באר שבע ומכבי תל אביב. על פי החוק החדש, שיחול במשך השנתיים הקרובות כניסיון, החל מהעונה הקרובה ישחקו שישה שחקנים זרים בכל קבוצה בליגת העל.

עבור קבוצות הליגה מתן האישור להגדלת מספר השחקנים הזרים היה בידיי ההתאחדות לכדורגל כשמנהלת הליגות כבר נתנה את אישורה לדבר. בהתאחדות בתחילה פסלו את הרעיון אך לאחר לחצים רבים שלחו את ראשי הקבוצות להשיג את אישורם של השחקנים מהארגון שמייצג אותם ולאחר שעשו זאת, גם בהתאחדות כבר לא עמדו בצד השני של המתרס.

על פי החוק, בכל סגל קבוצה יוכלו להיות שישה שחקנים זרים, כשמשחק יותר יהיה לשתף רק 5 מתוכם בלבד. כאמור, החוק החדש שיהיה תקף כבר מהעונה הקרובה שתחל את דרכה ב-20 באוגוסט, יחול למשך השנתיים הקרובות, כשהדבר נחשב כניסיון.

עוד הוחלט בישיבת הנהלת ההתאחדות כי אלה יתחילו להילחם בקבוצות שמלינות את שכרם של שחקניהם. על פי המתווה שסוכם עולה כי קבוצה שתסיים את העונה עם חובות לשחקנים, לא תוכל בעונה שלאחר מכן לרשום שישה זרים והיא תסתפק בחמישה בלבד. כמו כן הוחלט בישיבת ההנהלה כי בכל נושא שיש לו קשר ישיר או עקיף ומשפיע על שחקני הליגה, המנהלת וארגון השחקנים ידונו לפני כל קבלת החלטה בעניין.