אלפים בהילולת הרב מרדכי אליהו

אלפי משתתפים באירוע לזכרו של הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל שנערך בהר המנוחות בירושלים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בסיון תשע"ו | עודכן: 12:44

אלפי בני אדם השתתפו הערב (חמישי) בעצרת מיוחדת במתחם קברו של הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל במלאת שש שנים לפטירתו.

תלמידיו של הרב סיפרו כי מדובר ביום המסוגל לישועות גדולות, כלשונם.

העצרת התקיימה בתיאום עם כוחות הביטחון שאיבטחו את המקום החל מהבוקר ועד לכניסת השבת. חברת אגד מתגברת בסוף השבוע את מערך האוטובוסים להר המנוחות.

במקום הוקם אוהל ענק שבו התקבצו המתפללים והלומדים במשך כל זמן.

באירוע התקיים מעמד סיום הש"ס לזכותו של הרב אליהו זצ''ל על ידי למעלה מ-300 רבנים הלומדים במוסדות "דרכי הוראה לרבנים" אותם הקים הרב לפני כ-25 שנה. לאירוע הגיעו רבני עיר, ראשי ישיבות, אדמו"רים ואנשי ציבור לכבד את המעמד המיוחד.

ציונו של הרב מרדכי אליהו ממוקם בכניסה להר המנוחות ברחבה הגדולה, סמוך לקברו של החיד"א, שאת עצמותיו זכה הרב מרדכי אליהו להביא לקבורה לפני כחמישים שנה.

הציון מושך אליו כל השנה רבבות מתפללים גברים ונשים. מאות מתפללים מספרים על הישועות הגדולות שנושעו בהן, והמספר רק הולך וגדל.

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן אמר בהילולה לערוץ 7, "ימים קשים מאוד. אנחנו מחנכים את ילדינו לטייל בארץ ישראל ואילו המחבלים הארורים מחנכים לרצח. אני מקווה שגל הטרור לא יתחזק. יש כתר על חברון ואני מקווה שבקרוב מאוד תינתן חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה לגירוש משפחות מחבלים מיהודה ושומרון".

"החיסרון של הרב אליהו גדל מיום ליום", אומר בן דהן, "הייתי שמח היום להתייעץ עם הרב. לעם ישראל כולו חסרה הדמות המאחדת והאוהבת. הדמות שאהבה לעם ישראל ולארץ ישראל. פעמים רבות אני חושב מה היה הרב היה אומר כיצד היה מייעץ לי. אני מקווה שמורשתו של הרב תונחל גם לדור הצעיר"טוען....