הרשימה המשותפת: לחקור את ליברמן

יו"ר המפלגה, ח"כ איימן עודה, פנה ליועץ המשפטי בעקבות תגובתו של ליברמן לדברים שהשמיעה חנין זועבי מעל בימת הכנסת ועוררו סערה

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בסיון תשע"ו

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה פנה היום (חמישי) ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח חקירה נגד שר הביטחון בחשד להסתה לאלימות לאחר שכינה את חנין זועבי "מחבלת".

"אתמול פרסם שר הביטחון, אביגדור ליברמן, פוסט בעמוד הפייסבוק, בזאת הלשון: 'חיילי צה"ל ימשיכו להילחם נגד מחבלים בים, באוויר וביבשה - וזה כולל מחבלות ששטות בים והן חברות כנסת'. הקריאה הנ"ל מהווה על פניה הסתה לאלימות, האסורה על פי חוק ונושאת עימה עונש הקבוע בחוק. קיימת חומרה מיוחדת ואף סכנה ממשית כי יהיה מי שיראה בדברים אלו כהוראות לביצוע ויפעל לפגוע בחברת הכנסת חנין בהתאם לדבריו של שר הביטחון", כתב עודה ליועץ אביחי מנדלבליט.

הוא טען עוד כי "שר הביטחון ידוע באמירות מסיתות ואלימות כנגד הציבור הערבי וכנגד נבחרי הציבור הערבים. לפני הבחירות האחרונות במהלך כנס במרכז הבינתחומי הרצליה הוא צוטט כמי שענה לשאלה שהתייחסה לערבים אזרחי המדינה 'כי מי שנגדנו, אין מה לעשות - צריך להרים גרזן ולהוריד לו את הראש'. האמירות החוזרות ונשנות של מר ליברמן הקוראות לפעול באלימות כנגד אזרחי המדינה הערבים, הופכות לסכנה מידית ומוחשית מהרגע שמונה לשר ביטחון שעשרות אלפי חיילים שרים למרותו".