וורצמן מקבל את התעודה, במהלך הטקס
וורצמן מקבל את התעודה, במהלך הטקסצילום: רפאל אליה

בטקס שהתקיים הערב (חמישי) במכללת "שאנן" הדתית האקדמית בחיפה, חולקו למעלה מ-500 תארים ותעודות הוראה.

באירוע נטלו חלק נשיא המכללה פרופ' יחיאל פריש, יו"ר המועצה האקדמית במכללה פרופ' דוד בן חיים, יו"ר חבר הנאמנים והשופט בדימוס אהרון מלמד, נציג האגף להכשרת עובדי הוראה במשרד החינוך הרב ד"ר יהודה שוורץ ומנכ"ל הכפר השיקומי 'עלה נגב' וסגן שר החינוך לשעבר אבי וורצמן.

בפתיחת הטקס, קיבל וורצמן מנשיא המכללה אות עמית כבוד לשנת תשע"ו - כחלק ממסורת שמקיימת המכללה.

במהלך הענקת מגן עמית הכבוד ציין פריש, "אנו מעניקים לוורצמן את מגן הכבוד על תרומתו לחברה ולמדינה, במסגרת תפקידיו הממלכתיים, על פעילותו הציבורית לחיזוק החינוך הדתי ולקרוב לבבות בין חלקי העם, על מסירותו לחיזוק הציונות ועל יכולתו לתרגם חזון למעשה, על התמיכה והסיוע למכללת שאנן - ועל אישיותו המהווה מופת למחויבות לאומית, חברתית וערכית".

במהלך דבריו ציין פרופ' פריש בפני הסטודנטים, "רובכם הגעתם לכאן בחששות לפני מסע לימודים ארוך ומאתגר, אך הוכחתם שאין דבר העומד בפני הרצון והקדשתם את מיטב ואת מירב מאמציכם כדי להגיע לתואר המכובד אותו אתם מקבלים היום. אנו מאחלים לכם להגביה עוף, לחתוך את השמיים ולהיות הטובים ביותר בתחום אותו בחרתם. חזקו ואמצו, עלו והצליחו ואל תשכחו את בית הגידול שלכם- שובו אליו לתואר שני בעז"ה ובמהרה".

וורצמן הודה לפריש על הענקת התואר ואמר, "המורים הטובים ביותר אלו המחנכים שיש להם קשר רגשי ואמפתי לילד, שמסוגלים להבין לעומקי ליבו ומחשבותיו, להיות נוכחים עבורו בכל עת ולחנך אותו לאהבה לזולת ולאהבה לאחרים. בתפקידי כסגן שר החינוך זכיתי לקחת חלק במיזמים חינוכיים רבים עבור תלמידים שמקיימת מכללת שאנן מחוץ לכתליה עבור כלל החברה, ומאמין שחוזקה של מדינת ישראל תתעצם ותגדל ככל שהמדינה תדע לדאוג למכללות הדתיות להכשרת המורים המעולות שבפריפריה דוגמת מכללת שאנן".

"אנו מחנכים למצוינות, אך המצוינות האמיתית שאנו שואפים לה היא קודם כל מצוינות חברתית; העוצמה שלנו נבחנת לפני הכל מהיחס שלנו לחלשים בחברה, לבני השכבות החלשות, לאלה שזקוקים מאיתנו למעטפת, עזרה והגנה, כל אדם נברא בצלם אלוהים ולכן יש בנו מחויבות אנושית להיות אנושיים, אמפתיים ורגישים לאחר, בבחינת כל ישראל ערבים זה לזה זה", הוסיף וורצמן.

נציג האגף להכשרת עובדי הוראה במשרד החינוך, הרב ד"ר יהודה שוורץ סיפר כי "זכתה מכללת שאנן -ואמש ברכתי את מקבלי התואר השני והיום התואר הראשון. ב"ה צר המקום להכיל את כולם, והלב רק מתרחב בכל ביקור במקום הזה. אנו נמצאים בתקופה של חוסר ודאות בנוגע לעתיד המכללות, אך אני מבטיח לכם לשמור על המכללה כשמורת חינוך והכשרת מורים מובילה וחשובה מאין כמוה לכל בני המגזר הדתי בצפון".

יו"ר חבר הנאמנים והשופט בדימוס, אהרון מלמד, פנה לבוגרי המכללה. "מוסמכים יקרים, בחרתם מקצוע חשוב ומרתק בעל חשיבות אדירה בחינוך לדורות הבאים. אני מאחל לכם הצלחה בכל משימותיכם ותפקידכם ומאחל לכם שתעשו זאת באהבה ובעין טובה. מהיום הנכם משתייכים לדור חדש של מחנכים ומורים. זכרו, שהנכם רק בראשית דרככם, ומכאן ואילך תצטרכו להמשיך ולהעמיק את הידע שלכם בתחומי ההתמחות שבחרתם. לא נותר לי אלא לאחל לכם הצלחה בעבודתכם ושתזכו להיות מורים למופת".