רונאלדו חוגג עם חבריו לנבחרת
רונאלדו חוגג עם חבריו לנבחרתצילום: רויטרס

חלום האליפות של כריסטיאנו רונאלדו ונבחרת פורטוגל עודנו בחיים. משחקי רבע גמר יורו 2016 יצאו לדרך הערב (חמישי) עם משחק ראשון מתוך הארבעה, כשנבחרות פולין ופורטוגל נפגשו ביניהן למשחק על ההעפלה אל חצי גמר היורו.

למרות שלא ניצחה עדיין משחק אחד בשלבי ההכרעה, שלבי הנוק-אאוט של הטורניר בתום 90 דקות של משחק, כשבכולם הצטרכה פורטוגל להארכות, העפילו אלה למעמד חצי גמר היורו, בפעם השניה ברציפות.

הנבחרת הפורטוגלית עלתה הלילה לחצי גמר יורו 2016 אחרי שניצחה בתום דו קרב פנדלים את נבחרת פולין בתוצאה 3:5.

ההארכה הלילה במשחקן של פולין ופורטוגל, היה כאמור משחק שני ברציפות בו שתי הקבוצות הללו נזקקו ליותר מ-90 דקות של משחק בכדי להכריע את משחקיהן, כשגם ברבע הגמר הכריעו השתיים את תוצאות המשחקים שלהן בתום 120 דקות של משחק.

בטורניר היורו בשנת 2004, בו הגיעה פורטוגל עד לגמר היורו ולבסוף הפסידה לנבחרת יוון את התואר, עשה שחקן אלמוני וצעיר בשם כריסטיאנו רונאלדו שיא כשהיה לכובש הצעיר ביותר בשלבי ההכרעה ביורו כשהוא בן 19 וארבעה חודשים. 12 שנים אחרי, פורטוגל שמזכירה בהרבה את אותה נבחרת יוון האלופה מ-2004, שוברת שיא נוסף כשהפעם האחראי על זה הוא לא אחר מאשר רנאטו סאנסצ'ס הצעיר. הכוכב העולה של פורטוגל שבר את שיאו של חברו לנבחרת וכוכבה, רונאלדו, כשכבש את שער השיוויון בדקה ה-33, והפך לשחקן הצעיר ביותר שכובש בשלבי ההכרעה של טורניר היורו כשהוא בן 18 ו-10 חודשים בלבד.

דווקא הפולנים הם אלה שפתחו את המשחק טוב יותר כשכבר בדקה ה-2 עלו אלה ליתרון מהיר, משער בכורה בטורניר של לבנדובסקי. אחרי שהתעוררו מעט שחקני פורטוגל מההלם, החלו אלה לתקוף ובדקה ה-33 באו על שכרם כשרנאטו סאנצ'ס הצעיר כבש, השווה את התוצאה ועל הדרך הפך להיות הכובש הצעיר ביותר בשלבי ההכרעה של היורו.

למרות ניסיונות של פורטוגל ורונאלדו בפרט להכריע את תוצאת המשחק עוד לפני סיומו, לא הצליחו אלה ולבסוף מעפילים הם שוב אל חצי הגמר בזכות הגרלה נוחה ו-120 דקות של משחק. רונאלדו? אחרי שכשל ב-2004 מול יוון, הפעם הכוכב של ריאל מדריד ונבחרת פורטוגל לא מוכן לתת זה להתפספס לו.

אם זה לא מספיק, אזי שהנתון המדהים ביותר הוא שהפורטוגלים לבסוף מגיעים לארבע האחרונות של הטורניר היוקרתי, מבלי שהם ניצחו אפילו משחק אחד במהלך הטורניר כולו.

הפורטוגלים, ממש כמו נבחרת יוון שזכתה ביורו בשנת 2004 לאחר ניצחון בגמר על הפורטוגלים, סוללים את דרכם בזהירות רבה ובכדורגל די משמים אל עבר תואר האליפות היוקרתי כשבשלב הבא תחכה להם המנצחת בין ווילס לבלגיה.