זירת הפיגוע בדרום הר חברון

רצח בדרך הביתה. מנהל ישיבת ההסדר בעתניאל, הרב מיכאל מרק בן 48, אב לעשרה ילדים הוא היהודי שנרצח בפיגוע הירי אחר הצהריים (שישי) סמוך לצומת אדוריים בדרום הר חברון.

חובשים ופרמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל העניקו לו טיפול רפואי ולאחר ניסיונות החייאה קבעו את מותו לאחר שנלכד ברכב שהתהפך כתוצאה מהירי.

אשתו חוה בת ה-40 נפצעה באורח קשה מאוד ופונתה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהיא מורדמת ומונשמת. היא סובלת מפגיעת ראש ומפגיעה חודרת בפלג גופה העליון.

צוותי מד"א פינו מהזירה גם את בתם בת ה-13 של הזוג במצב בינוני עד קשה, בהכרה, עם פצעי ירי בפלג גופה העליון ובנם כבן 15 עם פציעות קלות במצב קל.

פאראמדיק מד"א זכי יהב שהגיע למקום סיפר, "כשהגענו למקום המראה היה קשה מאוד, ראינו רכב הפוך על הגג בו נסעו 4 בני משפחה, בתוך הרכב נלכד גבר בשנות ה 40 כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה כשהוא סובל מפצעי ירי ומפציעות כתוצאה מהתאונה, בסיוע כוח רפואה של צה"ל ניסינו להעניק לו טיפול רפואי ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו בשטח".

"מחוץ לרכב שכבה אישה בשנות ה-40 כשהיא בהכרה מעורפלת וסובלת מפצעי ירי בפלג גופה העליון, הענקנו לה טיפול רפואי מהיר בשטח, העלינו אותה לניידת טיפול נמרץ ותוך טיפול רפואי מציל חיים פינינו אותה לבי"ח כשהיא מורדמת ומונשמת. בנוסף, ראינו נערה כבת 13 בהכרה מלאה עם פצעי ירי בפלג גופה העליון, הענקנו לה טיפול רפואי ופינינו אותה לבי"ח כשמצבה מוגדר בינוני, נער כבן 15 עם פציעות קלות טופל גם הוא על ידנו ופינינו אותו כשמצבו קל", הוסיף.

המשפחה מבקשת להתפלל לרפואת אם המשפחה: חוה רחל בת אילת השחר, ולרפואת שני הילדים: תהילה בת חווה רחל ופדיה מנחם בן חווה רחל.

מתחקיר ראשוני עולה כי רכב מסוג קיה עקף את רכב המשפחה מסוג טיוטה ופתח לעברו באש תופת ממנה נהרג אב המשפחה ונפצעה קשה רעייתו. לפחות 20 קליעים נורו לעבר המכונית. הרכב התהפך - מה שהעצים את הפגיעה בבני המשפחה.

כוחות גדולים של צה"ל עורכים מרדף אחר חוליית המחבלים שביצעה את הפיגוע.

פעילות צה"ל בזירת הפיגוע בהר חברון

השר ישראל כ"ץ פנה לראש הממשלה בדרישה לכנס בדחיפות את הקבינט הביטחוני-מדיני כדי לדון ולהחליט על נקיטת הצעדים הנדרשים מול הטרור הפלשתיני ההולך וגובר.

"עלינו להבין שאנחנו נמצאים במלחמה כוללת ולפעול בהתאם. יש להכריז על מצב חירום, לקדם חקיקה שתאפשר גירוש משפחות מחבלים ונקיטת צעדים חריפים כנגד המסיתים וכנגד מי שמגבה את הטרור ונותן לו מחסה", אמר.

חבר הכנסת לשעבר יעקב כץ (כצל'ה) קרא לחברי הבית היהודי לפעול לתשובה ציונית הולמת לגל הטרור, "שר החינוך בנט, יחד עם כל חברי סיעת הבית היהודי והאיחוד הלאומי, מוכרחים להעמיד את נושא הפסקת הקפאת הבניה ליהודים ההולכת ונמשכת כשבע שנים כתנאי להישארותם בממשלה. המשך הרציחות של יהודים ברחבי הארץ כולה וחוסר ההרתעה הם באחריותינו ואנו נושאים גם באחריות לתוצאות".

מוקדם יותר היום ניסתה מחבלת חמושה בסכין ניסתה לבצע פיגוע בכניסה למערת המכפלה ונוטרלה. לא היו נפגעים באירוע.

מאוחר יותר מצאו כוחות מג"ב סכין על צעירה בת כ-15 במחסום צלבנית בחברון. החשודה עוררה את חשדם של הלוחמים במקום. הם ערכו חיפוש בכליה, ובמהלכו מצאו את הסכין.

צילום: דוברות הר חברון
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו