מאוחדים בדרישה: מעלה אדומים ישראלית

כשברקע גל פיגועי הטרור התכנסו הערב (ראשון) שרים, ראשי מועצות וחברי כנסת משדולת ארץ ישראל כדי לפתוח בקמפיין להחלת הריבונות במעלה אדומים.

בין המשתתפים - ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל, ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת ח״כ יואב קיש ובצלאל סמוטריץ', השרים זאב אלקין, אורי אריאל וחיים כץ, חברי הכנסת רוברט אילטוב, מיקי לוי, אלעזר שטרן, שולי מועלם ואלי כהן.

הם חתמו על ''מגילת הריבונות של מעלה אדומים'', בה הם מתחייבים לפעול בכל האמצעים הדמוקרטיים כדי להביא לחקיקת החוק שיחיל את הריבונות הישראלית על מעלה אדומים, גם במחיר של התנגדות בינלאומית.

״אנו החתומים מטה רואים בהחלת הריבונות על מעלה אדומים במהלך ישראלי עצמאי, ללא קשר או תלות בהסכמים מדיניים כלשהם - צעד צודק, ציוני, מתבקש ואחראי. מן הראוי שיתקבל בהבנה ע"י אומות העולם. אך גם אם יעורר התנגדות בינלאומית – על מדינת ישראל לבצע אותו, כי זוהי זכותה ואף חובתה.

''אנו מכריזים בזאת על תמיכתנו בתכנית 'מעלה אדומים ישראלית', על הזדהותנו עם הקריאה 'הגיע זמן ריבונות' ועל מחויבותנו לפעול למימוש התכנית להחלת הריבונות הישראלית על מעלה אדומים, כי זה הצעד הישראלי הנכון והמתבקש״, נכתב.

מגילת הריבונות
צילום: יוני זילברמן

ראש העיר בני כשריאל אמר כי ''מעלה אדומים היא חלק אינטגרל של מדינת ישראל כפי שאמר רבין ב-1974 וגם ראשי הממשלה הבאים אחריו. מעלה אדומים תהיה הסנונית הראשונה להחלת החוק בשאר יהודה שומרון. אנחנו יוצאים לקמפיין לא קל אבל רוב גדול בעם מוכן למאבק על הריבונות כדי שמעלה אדומים תהיה חלק אינטגרלי ממדינת ישראל״.

יו״ר שדולת א״י ח"כ יואב קיש אמר, ״אנחנו מפעילים את הלחץ הראוי והנדרש כדי שנתניהו יעביר את המהלך הזה. ברור לכולם שנתניהו נמצא בלחצים אבל הגיע הזמן לשים הכל בצד ולומר בקול ברור וחד – מעלה אדומים היא עיר ישראלית לכל דבר.

"המסר ברור - ארץ ישראל שלנו, והיום אנחנו מחילים את הריבונות במעלה אדומים. זה צעד ראשון ואני גאה להיות בחזית המאבק. בעוד כשבועיים נגיש את הצעת החוק ובכוונתנו עוד במושב הנוכחי של הכנסת להגיש את ההצעה''.

יו״ר שדולת א״י ח״כ בצלאל סמוטריץ' הבהיר ״אנחנו מסמנים כעת את היעד. מתוך הבנה שמדיניות הסכסוך לא מביאה אותנו לשום מקום צריך להביא את הסכסוך להכרעה וזה מתחיל בהחלת הריבונות במעלה אדומים.

''השמיים לא ייפלו כפי שלא נפלו כשהחלנו ריבונות על ירושלים ולא על רמת הגולן. זה מהלך שהוא נכון מדינית לאומית וציונית אבל גם נכון ביטחונית״, הדגיש סמוטריץ'.

הגיע זמן ריבונות
צילום: יוני זילברמן

השר לענייני ירושלים זאב אלקין הדגיש כי ״דווקא בימים אלה כשילדה נרצחת בשנתה אך ורק בגלל שהיא יהודייה, התשובה היחידה לטרור היא בניה והחלת ריבונות.

"לא רוצים אותנו כאן? אנחנו גם נישאר, גם נבנה וגם נחיל ריבונות כאן במעלה אדומים. לכן, חתמתי היום בכנס שדולת ארץ ישראל על הצהרת הריבונות של מעלה אדומים ואני מתחייב להמשיך לפעול לכך שנעשה זאת״, הוסיף אלקין.

שר הרווחה חיים כץ אמר כי ״הגיע הזמן אחרי 40 שנה לבא ולהכריז על מעלה אדומים כחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. אני מתחייב ומצהיר על תמיכתי בהחלת הריבונות במעלה אדומים. זה הצעד הישראלי הנכון והמתבקש. אני אהיה שותף, פעיל ושליח עד שנביא את התוצאה המיוחלת״.

שר החקלאות אורי אריאל העביר מסר לחברי הקבינט המדיני-ביטחוני. ״אני קורא לשרי הקבינט לקבל החלטות רציניות כמו שראוי לקבינט לקבל והם צריכים לקבל את ההחלטה להחלת הריבונות במעלה אדומים כמו שנאמר 'עלה נעלה ויכול נוכל לה'''.

השר אורי אריאל

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו