שחקני צרפת חוגגים הערב. גרמניה בלחץ?
שחקני צרפת חוגגים הערב. גרמניה בלחץ?צילום: רויטרס

תם המסע הקסום של נבחרת איסלנד בטורניר היורו הנוכחי. האיסלנדים שהפתיעו בדרך למשחק רבע הגמר הערב (ראשון) כשגברו על אנגליה בשלב השמינית, ירדו מובסים הערב ממשחקם מול הנבחרת המקומית ומארחת הטורניר, נבחרת צרפת.

אחרי שהפועל באר שבע, לסטר סיטי וקליבלנד קאבלירס זכו באליפיות היסטוריות העונה, רבים האמינו כי איסלנד, הנבחרת הקטנה והמפתיעה של הטורניר, זו שבמדינתה יש כמות תושבים פחותה מזו שיש בתל אביב, תצליח להפתיע את כולן בדרך לתואר הנכסף או לכל הפחות בדרך למעמד הגמר, אבל לצרפתים היו תכניות אחרות לחלוטין.

זה התחיל כבר בדקה ה-12 כשמטוידי הכניס כדור אדיר לז'ירו מכיוון מחצית המגרש כשזה הצליח לחמוק ממלכודת הנבדל בדרך לשער הראשון במשחק עבור הנבחרת הצרפתית.

לא עברו 7 דקות והתוצאה עמדה כבר על 0:2 לזכות הצרפתים. הפעם היה תורם של גריזמן שהגביה כדור קרן, ופוגבה שעלה מעל כולם ונגח מקרוב פנימה את השני של הצרפתים. נגמר? ממש לא.

בדקה ה-43 שוב גריזמן היה אחראי על כיבוש השער כשהשאיר כדור לפאייה, שבעט בשמאל מחוץ לרחבה, שטוח וחד ולפינה. האם זה יכול להיות יותר גרוע עבור איסלנד? מסתבר שכן.

2 דקות לאחר שערם השלישי במשחק לזכות הצרפתים, נכבש השער הרביעי, במה שהפך את כל העניין לתבוסה כואבת עבור האיסלנדים. עוד לפני סיום המחצית הראשונה, שלח ז'ירו כדור עומק אדיר לגריזמן, שהפעם גם היה אחראי על כיבוש השער, כשהקפיץ באלגנטיות מעל השוער את הכדור בדרך ל- 0:4. שער רביעי לכוכב אתלטיקו מדריד בטורניר האליפות הנוכחי.

8 דקות בתוך המחצית השניה איסלנד עוד כבשה שער כבוד, אך היה זה מעט מדי ומאוחר הרבה מדי. אחרי השער המצמק, הגיעו פאייה זו'ירו כשהאחד בישל לשני את השער החמישי שקבע - נבחרת צרפת תפגוש בחצי הגמר את נבחרת גרמניה אלופת העולם.

בפעם האחרונה שנפגשו השתיים, במשחק ידידות בתאריך ה-13/11/15, גברו הצרפתים על אלופת העולם בתוצאה 0:2 במשחק שהתקיים באצטדיון הסטאד דה פראנס, וכשבסמוך מתקפת הטרור בפריז והפיצוצים נשמעים היטב סביבות האצטדיון.

הפעם, מקווים מארגני הטורניר כי הכל יסתדר על הצד הטוב ביותר ושם יוכלו להתרכז בכדורגל.

שחקני צרפת הערב. הביסו את האיסלנדים
שחקני צרפת הערב. הביסו את האיסלנדיםצילום: רויטרס
נשיא צרפת, הולנד. צופה במשחק מיציע הכבוד
נשיא צרפת, הולנד. צופה במשחק מיציע הכבודצילום: רויטרס