אבו מאזן
אבו מאזןצילום: רויטרס

יועצו של יו"ר הרש"פ, סולטאן אבו אל-עינין, הבהיר כי הוא מתנגד לשיחות, משא ומתן, פגישות ונורמליזציה עם ישראל.

בנוסף אמר כי הוא סבור שכאשר פלסטיני פוגש ישראלי, עליו לרצוח אותו.

על דבר הראיון בו נאמרו הדברים דיווח מכון 'מבט לתקשורת הפלסטינית' הקובע כי אבו אל עינין החבר בוועד המרכזי של תנועת הפתח', תנועתו של אבו מאזן הוא "אחד מבכירי פת"ח הרבים שמפריכים בקביעות את המיתוס כי תנועת פת"ח הינה מתונה ומסייעת לקדם את השלום".

הציטוט המדויק מדבריו של האיש, כפי שנאמרו לסוכנות הידיעות הפלסטינית העצמאית דוניא אל-וטן, הוא "לו היית שואל אותי על עמדתי האישית, הייתי אומר לך - בכל מקום שתמצא ישראלי, ערוף את ראשו. כמו כן, אני נגד שיחות, משא ומתן, פגישות ונורמליזציה בכל צורותיה עם הכיבוש הישראלי".

ב'מבט' מציינים כי "אם נסתמך על הצהרות של אבו אל-עינין בעבר ועל פרסומיו בפייסבוק, ברור כי יש להבין את דבריו בעד רצח ישראלים באופן מילולי. אבו אל-עינין הצהיר בעבר כי רצח יהודים/ישראלים אינו רק מטרה לאומית פלסטינית, אלא זו פעולה שנעשית על פי רצונו של אללה.

"לאחר הפיגוע העקוב מדם בנובמבר 2014, שבו נטבחו ארבעה ממתפללי בית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים, פרסם יועצו של עבאס בעמוד הפייסבוק שלו תמונות של הנרצחים ושל שלוליות הדם על רצפת בית הכנסת. אבו אל-עינין כתב כי רצח המתפללים בגרזנים ובסכינים היה פעולת גבורה במכון דתי ציוני".