42 יחידות דיור? "זה גימיק, פארסה"

ראש מועצת יש"ע מזהיר מהקפאת הבנייה ביהודה ושומרון. "זה פוגע באינטליגנציה שלנו כאזרחי מדינת ישראל שנאלצים לעבור מלוויה ללוויה".

אלירן אהרון , כ"ט בסיון תשע"ו

יו"ר מועצת יש"ע אבי רואה מבקר את החלטת את ראש הממשלה בנימין נתניהו לאשר בניית 42 יחידות דיור בקריית ארבע בתגובה לרצח הילדה הלל אריאל הי"ד.

"זה גימיק, זו פארסה, כנראה שראש הממשלה עדיין לא הפנים שצריך לעשות מעשה ולא רק לזרוק פירור. שלא נדבר על זה ש-42 יחידות הדיור שוחזרו כבר מספר פעמים", אמר רואה לערוץ 7.

לדבריו, ''זה באמת פוגע באינטליגנציה שלנו כאזרחי מדינת ישראל וכתושבי יהודה ושומרון שנאלצים לעבור מלוויה ללוויה, אין ספק שצריכים פה הערכת מצב קצת שונה עם ההבנה שזו ממשלה מאוד מאוד ימנית שגם ישראל ביתנו והבית היהודי והליכוד נמצאים בתוכה, אבל אין ספק שההחלטות אינן החלטות כמצופה מממשלה כזאת, בלשון המעטה''.

אבי רואה מזהיר מהמשך הקפאת הבנייה. ''ראש הממשלה אוחז בתפיסה שחייבים להקפיא את תוכניות הבינוי שנמצאות על שולחן המנהל האזרחי ואין ספק שזה פוגע ביכולת שלנו להיערך לבינוי בשנים הקרובות. בטווח של חמש ועשר שנים אנחנו ניתקע גם אם אם נתחיל לאשר עכשיו תוכניות''.

יו"ר מועצת יש"ע מדגיש כי חוסר התגובה של הממשלה נוכח גל הטרור הרצחני, פוגע ברוח של המתיישבים ושל עם ישראל כולו. ''בעשרת חודשי הטרור עם ישראל התגלה כעם חזק ואיתן שרודף אחרי המחבלים כדי להכניע אותם, והממשלה במקום לקבל החלטות נכונות לפיתוח ההתיישבות והחלת ריבונות על יהודה ושומרון מוציאה הודעה על 42 יחידות דיור בתגובה לרצח ילדה במיטתה בתוך ביתה.

''זה מעורר המון סימני שאלה", מוסיף רואה, ''אתמול התכנסנו בעתניאל בביתו של ראש המועצה האזורית יוחאי דמרי כדי לחשוב איך אנחנו משנים כיוון ואני מקווה שגם בנו יהיה העוז וסיעתא דשמיא לקבל החלטות נכונות''.