"אנחנו פה כדי להישאר"

מתרחבת הדרישה לבניית שכונה סמוך לבית משפחת אריאל. 15 משפחות מתנועת נחלה כבר שוהות בגבעה ודורשות להציב במקום קראוונים.

אלירן אהרון , כ"ט בסיון תשע"ו

ב"מצפה אביחי" הסמוך לבית משפחת אריאל שוהות מיום שישי האחרון חמש עשרה משפחות שעלו למקום בעקבות הרצח של הלל יפה אריאל הי"ד.

המשפחות מקבלות גיבוי רחב משרי ממשלה, חברי הכנסת ורבנים שמגיעים לנחם את המשפחה.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, שמע מההורים השכולים, עמיחי ורינה אריאל, על הרצון להיות במרכז שכונת החרסינה ולא בקצה, מה שיושג באמצעות בניית שכונה במצפה אביחי. כץ אמר כי יסייע בקידום ההליכים הסטטוטוריים הנדרשים ויעלה בפני שר הביטחון את חשיבות ההתיישבות המיידית במקום.

גם שר החינוך, נפתלי בנט, שניחם את המשפחה יצא לתצפית ממרפסת משפחת אריאל אל הגבעה, שמע הסבר מנציגי המשפחות הנמצאות בגבעה, הביע עניין וחיזק את המשפחות.

שר הדתות דוד אזולאי שמע את הדרישה, השר אמר כי יעזור ככל יכולתו לקידום ההתיישבות בקריית ארבע חברון.

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי אמרה, "התיישבות איננה תגמול לטרור, אנחנו לא בונים בגלל שהם פוגעים בנו, אנחנו בונים ומיישבים את ארצנו כי זאת ארצנו. המקום הזה שאנחנו צופים עליו, מצפה אביחי, הוא חלק מההתפתחות הטבעית של האזור הזה של קריית ארבע, ואנחנו רוצים להמשיך וליישב את כל חלקי הארץ הזאת, כחלק מהזכות שלנו וכחלק מהמסר שלנו לאויבים שלנו - לא תסלקו אותנו מכאן לעולם".

הרב אלישע וישליצקי אמר במקום, "בעזרת ה' מצפה אביחי תתנוסס להיות שכונה של אור וצמיחה ונחמה"

במקום ביקרו גם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, וחברת הכנסת שרן השכל. בנוסף במהלך היום ביקרו במצפה אביחי בני נוער ומשפחות רבות, והתקיימו שיעורים מפי רבנים.

המשפחות השוהות במקום מאמינות כי הממשלה יכולה לקדם את בניית השכונה. עמיחי בן דוד מ'גרעין מחדשי ציון' אמר, "אנחנו מאמינים ביכולתה של הממשלה הזאת לתרום להמשך הבנייה והתפתחות משמעותיים בקריית ארבע, אנו מודים לכל השרים חברי הכנסת וראשי הסניפים בליכוד שתומכים בנו ומצפים מראש הממשלה ושר הביטחון לדאוג לאתר הזמני עוד השבוע".

חברי הגרעין, הנתמכים על ידי תנועת נחלה, מתכננים להישאר במקום עד שתוקם בו שכונה. בן דוד ששהה במצפה בשבת סיפר כי העלייה נעשתה באופן ספונטני על ידי משפחות מקריית ארבע ומשפחות מ'גרעין מחדשי ציון'. "אנו פה כדי להישאר, אנו דורשים את הקמת השכונה והעלאת אתר זמני עוד השבוע", סיכם בן דוד.

מתנועת ההתיישבות 'נחלה' נמסר, "זו היא שעת מבחן למנהיגותו של ראש הממשלה. כנגד הרצח הבזוי חובה להגיב בצורה הולמת ולא באישור מחודש, אנו דורשים מהקבינט שמעבר להחלטות הביטחוניות המתחייבות, להחליט על הקמת שתי שכונות חדשות והעלאת אתר זמני לשטח באופן מיידי".