"מול יהודים הם גיבורים גדולים"

משפחת הנער מיצהר שהורחק בצו מנהלי הקימה מאהל בירושלים. הרב שמואל אליהו הגיע לבקר: "משפחות של מחבלים הם לא הרחיקו".

רעות הדר , כ"ט בסיון תשע"ו

הרב אליהו עם בני משפחה
הרב אליהו עם בני משפחה
צילום: ארגון חוננו

לאחר ששהו בשבת האחרונה באוהל בשכונת רמת עמידר ברמת גן, עלו בני משפחתו של הנער מיצהר לירושלים והקימו אמש (שני) אוהל בשכונת קרית משה סמוך לישיבת מרכז הרב.

תושבים מהשכונה ורבנים הגיעו לחזק את ידי המשפחה ולהביע מחאה על הרחקת בנה בן ה-15 מבית הוריו בצו מנהלי.

בין המבקרים, הרב שמואל אליהו שסיפר כי יוזמה של משפחות הנרצחים בפיגועים להרחקת משפחות המחבלים בצווים מנהליים לא צלחה, אך דווקא כלפי יהודים משתמשים בצווים אלו.

"משפחות הנרצחים בפיגועים בשנה האחרונה פנו לראש הממשלה בבקשה להרחיק את המשפחות של המחבלים בצווים מנהליים", סיפר הרב אליהו למשפחת הקטין. "אמרו להם שזה לא חוקי ולא מידתי ולא הוגן ולא מוסרי, אבל מול יהודים הם גיבורים גדולים. זה דבר הפוך.

''חכמינו אמרו שאדם צריך להיות תקיף כלפי האויבים שלו ורחמן כלפי העם שלו ולא להיפך. אנחנו קוראים לממשלת ישראל להיות תקיפה מול האויבים ולא מול האחים ולא להאשים אותם בצווים מנהליים בלי שום משפט ובלי הוכחות", אמר הרב אליהו והוסיף כי "אנחנו מחזקים אתכם מאוד מאוד".

יחד עם הרב אליהו הגיע לאוהל גם הרב יוסף בדיחי שבמשך שנים ארוכות היה עוזרו האישי של הרב צבי יהודה קוק זצ"ל. הרב בדיחי חיזק את המשפחה במילים חמות ואמר כי "הרב צבי יהודה היה 'הצעיר הראשון בגבעות', כאשר בגיל 84 השתתף בעליות לחווארה בשומרון".

בשעות הקרובות צפוי בית משפט השלום בפתח תקווה לפרסם את החלטתו בעניין התנאים בהם ישהה הנער. פרקליטו עו"ד חי הבר מארגון חוננו טוען כי מדובר בצו הרחקה שערורייתי ובלתי חוקי ועל כן יש לדחות את דרישות המשטרה על הסף.

הרב יצחק שפירא עם אביו של הנער
צילום: ארגון חוננו