איתן כבל
איתן כבל צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חברת הכנסת חנין זועבי (הרשימה המשותפת) מגיבה להצעה של חבר הכנסת איתן כבל (המחנה הציוני) להחרים דיונים בכנסת בהשתתפותה בעקבות דבריה במליאת הכנסת בהם כינתה את חיילי צה"ל "רוצחים".

"ח"כ איתן כבל הוא פוליטיקאי קטן. הוא ושאר פוליטיקאים קטנים כועסים, כי מדובר לא רק בחנין זועבי הנאבקת בגזענות הפשיסטית, אלא בפעילים רבים למען צדק, חרות ושלום מהעולם כולו. העולם הנאור נגד הגזענות הישראלית, שכבל, ליברמן, חזן ונתניהו הם נציגיה המובהקים כיום.

היא הוסיפה "למרות כל ההסתה והאווירה המורעלת, מטרתי הייתה ועודנה לייצג חזון דמוקרטי לאומי, חזון של צדק ושחרור מדיכוי, כיבוש וגזענות".

נציין כי הבוקר קרא ח"כ איתן כבל במכתב לחברי הכנסת, "צפיתי פעמים רבות באירוע האחרון ואודה שהתביישתי. התביישתי והתקוממתי על כך שחברת כנסת משקרת במצח נחושה, מעלילה עלילות, מסיתה לאלימות ותוקפת באופן בוטה ובלתי נסבל את המדינה ואת ערכיה. הצורך להגיב ולסתור את שקריה ודבריה החמורים הוא בבחינת חובה, אך לא בדרך של התנפלות – עלינו לחדול מלהמשיך ולשחק לידיה!".

כבל מציין כי "לאחר התלבטות לא קטנה הגעתי למסקנה שמקומה של חנין זועבי אינו בכנסת ישראל, עד אשר תיפלט מהכנסת, אני פונה אליכם ומבקש לשנות את התגובה שאצל חלקנו היא אינסטינקט ואצל אחרים ניצול מצב תקשורתי, כך שבכל פעם שהיא תעלה לדוכן נצא כולנו מאולם המליאה. כשצפיתי באירוע ובתגובה של חלק מאתנו, שהייתה על סף האלימות, אנחנו הופכים אותה לגיבורה ואותנו לנלעגים – והרי זה בדיוק מה שהיא מבקשת להשיג".